Harminchat fős magyar küldöttség indul Lake Placidbe

Harminchat fős magyar küldöttség indul Lake Placidba

Az ikonikus helyszínen január 12-én rajtol a Téli Egyetemi Világjátékok, amelyen a magyar sportolók öt sportágban (alpesi sí, műkorcsolya, gyorskorcsolya, rövidpályás gyorskorcsolya és jégkorong) képviselik hazánkat és egyetemüket.

Négy év után tér vissza a Téli Egyetemi Világjátékok, mivel a koronavírus-járvány miatt elmaradtak a 2021-es játékok, mégpedig egy nagyszerű helyszínen, az 1932-es és az 1980-as téli olimpiákat is vendégül látó Lake Placidben. Magyar szempontból is jelentős az esemény, hiszen – ahogy azt prof. dr. Mocsai Lajos, a MEFS elnöke is kiemelte az Év Egyetemi Sportolója Gálán – minden idők legnagyobb magyar küldöttsége vesz részt a játékokon.

Öt sportágban szurkolhatunk magyar versenyzőknek, akik tizenkét egyetemről érkeztek. A legtöbben a TF-en tanulnak (13), 5 sportolót ad a Debreceni Egyetem, négyet a BCE, míg 3-3 versenyző a BME-ről, illetve a BGE-ről érkezik.

A 2019-es krasznojarszki játékokhoz hasonlóan ezúttal is ott lesz a magyar férfi jégkorong-válogatott, sőt, ahogy arról már hírt adtunk, Magyarország-Szlovákia mérkőzéssel indul a játékok programja. A csapat tagjai az Erste Ligában pallérozódnak, többen komoly szerepet kaptak klubjukban, néhányan már az utánpótlás válogatottakban is bemutatkoztak (Sági Máté – BCE, Csiszer Ádám – TF).

Nem lesz ismeretlen a helyszín a gyorskorcsolyázók számára, hiszen 2022 tavaszán Lake Placidben rendezték a gyorskorcsolya egyetemi világbajnokságot, amelyen a mostani indulók közül Mercs Abigél (BME) és Bejczi Botond (DE) is nagyszerűen szerepelt. Mellettük Füzesy Ilka (BGE) és Bödei Bálint (DE) indul még. Rövid pályás gyorskorcsolyában mindössze egy magyar indul: Bontovics Balázs (BGE) áll rajthoz, de ő három távon is: 500, 100 és 1500 méteren.

Nem hazai felsőoktatási intézményben tanulnak műkorcsolyázóink: a férfiak mezőnyében induló Berei Mózes József a New York University hallgatója, ahogy a jégtánc-páros férfi tagja Fourati Ilias is. Ilias nemrég Monaghan Emily párjaként a Grand Prix-sorozat amerikai állomásán mutatkozhatott be. Lake Placidben azonban Hancock Lucy Joanna lesz a partnere, aki a Westchester Community College hallgatója.

Természetesen alpesi síelésben is szurkolhatunk magyar versenyzőnek: Tausz András (BME) négy számban is indul, a korábbi országos bajnok Nagy Bence (BCE) műlesiklásban és óriásműlesiklásban áll rajthoz. Ugyanebben a két számban szurkolhatunk Junia Brigittának (TF). Majtényi Hanna (TF) már a felnőttek között is bizonyított, ott volt a legutóbbi két világbajnokságon is. Hozmann Szonja (University of Innsbruck) személyében olimpikon is van a magyar csapatban: a pjongcsangi játékokon szereplő síelő mind a négy alpesi számban elindul majd Lake Placidben.

A Téli Egyetemi Világjátékok magyar indulói:

Alpesi sí:

• Tausz András Ádám (BME) – lesiklás, óriásműlesiklás, Super G, kombinált
  • Nagy Bence (BCE) – lesiklás, óriásműlesiklás
  • Junia Brigitta Magdolna (TF) – lesiklás, óriásműlesiklás
  • Majtényi Hanna (TF) – lesiklás, óriásműlesiklás, Super G, kombinált
  • Hozmann Szonja Katalin (University of Innsbruck) – lesiklás, óriás műlesiklás, Super G, kombinált

Műkorcsolya:

• Berei Mózes József (New York University) – férfi egyéni
  • Fourati Ilias (New York University) – jégtánc
  • Hancock Lucy Joanna (Westchester Community College) – jégtánc

Gyorskorcsolya: