Három bronzéremmel tértek haza kajakosaink az egyetemi világbajnokságról

Öt éremmel tértek haza kajakosaink az egyetemi világbajnokságról

Három bronzérmet hozott a mieink számára a szeptember 16. és 18. között a lengyelországi Bydgoszczban megrendezett egyetemi kajak-kenu világbajnokság.

Olvasási idő: 1,5 perc

Tizenegy magyar egyetemi hallgató állt rajthoz hétvégén a lengyelországi Bydgoszczban megrendezett kajak-kenu világbajnokságon, amelyen ezúttal csupán kajakszámokban indultak el a mieink.

A nőknél a Párdi Viktória (TF), Pető Adél (BCE), Zupkó Vanda (DE) és Gábor Netta (TF) alkotta kajak négyes a harmadik helyet szerezte meg a lengyel és a cseh egység mögött az 500 méteres távon, míg Zupkó Vanda (DE) szintén harmadikként ért célba a kajak egyesek 500 méteres versenyén lengyel és cseh riválisa mögött.

Fiaink egy érmet lapátoltak össze: a kajak négyesek 1000 méteres versenyében az Istenes Márton (BME), Halmy Lőrinc (BME), Nyerges Áron (TF), Kovács Gergő (BGE) összetételű négyes harmadikként csapott célba a lengyel és a cseh hajó mögött.

A magyar csapat mérlege tehát három bronzérem és számos döntős helyezés. A mieink a kajakszámokban a hetedik helyen zártak az éremtáblázaton.

Az eredményeket ide kattintva böngészhetitek.

A magyar hallgatók érmes helyezései a bydgoszczi egyetemi kajak-kenu világbajnokságon:

Nők:

K–4 500 méter: Párdi Viktória, Pető Adél, Zupkó Vanda, Gábor Netta 3. hely
K–1 500 méter: Zupkó Vanda 3. hely

Férfiak:

K–4 1000 méter: Istenes Márton, Halmy Lőrinc, Nyerges Áron, Kovács Gergő 3. hely