Három hét múlva rajtol a Téli Egyetemi Világjátékok

Január közepén (12-22-ig) rendezik Lake Placidban a Téli Egyetemi Világjátékokat (korábbi nevén Universiadét), melyen a legnagyobb magyar küldöttség vesz részt a Téli Universiádék történetében.

Négy év után rendeznek újra Téli Egyetemi Világjátékokat, a pandémia miatt ugyanis 2021-ben nem rendezték meg Luzernben az Universiadét, így a 2019-as krasznojarszki játékok után egy legendás helyszínen, az 1932-es és az 1980-as téli olimpiáknak is otthont adó Lake Placidben rendezik meg.  A játékok tiszteletére felújították a híres szabadtéri korcsolyapályát, amelyet a legjobb egyetemista gyorskorcsolyázók már kipróbálhattak az idei egyetemi világbajnokságon.

A Téli Egyetemi Világjátékok történetében a 2023-as lesz a legnagyobb: a tizenegy napos multisporteseményen várhatóan több, mint 50 nemzet, mintegy 600 egyetemének 1500 sportolója 12 sportág 86 versenyszámában küzd meg az érmekért.

Az év egyetemi sportolója gálán prof. dr. Mocsai Lajos, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke elmondta, hogy minden idők legnagyobb magyar küldöttsége vesz majd részt a Lake Placid-i játékokon. Ismét láthatjuk a jégen a férfi jégkorong-válogatottat, ráadásul övék a nyitómeccs január 11-én, helyi idő szerint 13 órakor Szlovákia ellen. A további ellenfelek Kazahsztán, Dél-Korea, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok lesznek.

Várhatóan erős mezőnyben kell majd helytállniuk a magyar sportolóknak a többi sportágban is. Az ausztrálok csapatában több olimpikon is szerepel, de erős csapattal érkeznek a következő Téli Egyetemi Világjátékokat rendező (Torino, 2025) olaszok is (elsősorban alpesi síelésben és műkorcsolyában).

Folyamatosan teszik közzé az egyetemi sportszövetségek az indulóik névsorát, természetesen a magyar csapathirdetésről is beszámolunk majd. Addig is kövessétek a játékok Instagram-oldalát, de a Téli Egyetemi Világjátékok honlapján is számos információt értek el. Gyors regisztráció után pedig a FISU TV-n nézhetitek majd a játékokat, addig is egy kis ízelítő a 2019-es téli universiadéról.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: FISU