Három magyarral rajtol a szellemi sportok egyetemi világbajnoksága

Visszatér Antwerpenbe a sakkozók és bridzsezők egyetemi világbajnoksága, ahol három magyarnak, Terbe Juliannának és Zsuzsannának (TF), valamint Németh Zalánnak (Trinity College) szurkolhatunk.

Olvasási idő: 1,5 perc

A 2020-as online verseny után ezúttal már valóban asztalhoz ülnek a legjobb egyetemista sakkozók és bridzsezők szeptember 12. és 17. között Antwerpenben, ahol a sakkozók második egyetemi világbajnokságát rendezték éppen harminc évvel ezelőtt. Tizenöt ország hetvenegy versenyzője ül asztalhoz a tornán, ahol a magyar színeket a nőknél Terbe Julianna és Terbe Zuzsanna (TF), a férfiak között pedig a dublini Trinity College hallgatója, Németh Zalán képviseli. A győztes kilétéről kilenc forduló dönt majd a rapid és blitz versenyszámban is.

A nőknél versenyző Terbe testvérpár nagyszerű szezont tudhat maga mögött, hiszen a júliusi Európai Egyetemi Játékok csapatversenyét meggyőző játékkal nyerték, és a villámpartikban pedig ezüstéremmel zártak. Hazai szintéren is jól szerepeltek, a májusi sakk MEFOB-ot ugyanis Terbe Zsuzsanna nyerte ikertestvére előtt. Számára nem ismeretlen az egyetemi világbajnokság, hiszen a legutóbbi, online versenyen már ott volt a magyar csapatban. A férfiak mezőnyében Németh Zalán indul, aki több kisebb versenyt is megnyert a nyáron, így ő is felkészülten várhatja a küzdelmeket.

A mezőnyben négy nagymester is indul: a szingapúri Tin Jingyao 2561 Élő-pontjával a legelőkelőbb helyen jegyzett versenyző az egyetemi világbajnokságon, aki három sakkolimpián is képviselte már hazáját. Mellette az iráni Szajed Kalil Muszavi (2537) és a lengyel Igor Janik (2533) érte el már a nagymesteri címet a férfiak között. A nőknél a szintén lengyel Julia Antolakot (2387) jegyzik a legmagasabb szinten, ő 2021-ben érdemelte ki a nagymesteri titulust.

A verseny szeptember 17-ig tart, az eredményeket az esemény hivatalos honlapján folyamatosan közlik a szervezők.

Szöveg: Janzsó Miklós