Három magyarral rajtolt a fallabda egyetemi világbajnokság

Az egyiptomi Gizában hét napon keresztül küzdenek a fallabdázás legjobbjai, köztük három magyar versenyző, Nagy Sára (BCE), Nagy Simon (SZE) és Szebeni Péter Balázs (BME).

A sportág egyik fellegvárában, Egyiptomban rendezik november 7. és 13. között a fallabda egyetemi világbajnokságot, ahol három számban (női és férfi egyes, valamint csapatbajnokság) hirdetnek győztest. A nőknél tizenhatan, a férfiaknál pedig negyvenegyen küzdenek meg a végső sikerért, a csapatok versenyében pedig kilenc nemzet fallabdázói versengenek.

A fallabda nagyon népszerű az egyetemisták között, már 1996 óta része a FISU versenynaptárának, az idei már a tizenegyedik kiadása a squash egyetemi világbajnokságnak. Egyszer, 2006-ban Magyarország, pontosabban Szeged látta vendégül a legjobb egyetemista fallabdázókat. Két évvel később Kairó volt a házigazda, idén pedig ismét Egyiptom rendezheti a világbajnokságot.

Erős mezőnyben kell helytállniuk a magyar versenyzőknek, többen ugyanis Top100-as játékosok, sőt az egyiptomi Mosztafa Aszal a világranglista harmadikja, így mondhatjuk, hogy világsztár is van az indulók között. A magyar színeket a 2022-es fallabda MEFOB győztesei képviselik: a nőknél Nagy Sára (BCE) a férfiaknál pedig testvére Nagy Simon (SZE) indul, mellettük Szebeni Péter Balázs (BME) vesz részt a tornán. Nagy Sára hetedik a magyar női ranglistán, de a fiúk is ott vannak a legjobbak között, Szebeni Péter a 11., Nagy Simon pedig a 15.

A fallabda egyetemi világbajnokság eredményeit ezen a linken követhetitek. Mellette a verseny Facebook-oldalát is érdemes figyelni, hiszen a szervezők több mérkőzést is élőben közvetítenek.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: FISU