Három rangos egyetemi sporteseményt rendeznek a hétvégén itthon

Három rangos egyetemi sporteseményt rendeznek szombaton itthon

Június 11-én és 12-én három sportág, az íjászat, a vívás és a triatlon legjobb hazai egyetemi sportolói mérik össze erejüket.

Íjász Egyetemi-kupa

Június 11-én, szombaton a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Kaposvári Campus Sportközpontjában gyűlnek össze az ország legpontosabban célzó egyetemista íjászai, akik férfi és női egyéniben, a 30 méteres távon küzdenek meg az érmekért. A verseny 9.30 órakor kezdődik és 13.00 óráig tart.

A rendezők, a Kapos Íjász Egyesület és MATE Kaposvári Campus Testnevelési és Sportközpont célja, hogy népszerűsítsék az íjászatot az egyetemisták körében, továbbá, hogy ápolják a kaposvári íjászhagyományokat.

Triatlon MEFOB

A Magyar Triatlonszövetség és a Balatoni Úszóiskola és Szabadidősport Egyesület közös rendezésében kerül sor június 11-én, szombaton Lengyeltótiban a VIII. BÚI Triatlon E.ON sprint triatlon és utánpótlás-ranglistaversenyre, valamint a hallgatói és oktatói MEFOB-ra.

Az egyetemi bajnokságban – a hagyományoknak megfelelően – hallgatói és oktatói kategóriában, női és férfi egyéniben, illetve csapatban is osztanak érmeket. A férfiak versenye 14.45-kor, a nőké 17.15-kor kezdődik.

A tavalyi triatlon MEFOB-on az ELTE és az EKE hallgatói vitték a prímet, kíváncsian várjuk, vajon idén más intézmény bele tud-e szólni a két egyetem küzdelmébe.

Vívó MEFOB

Június 11-én és 12-én, szombaton és vasárnap a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Csarnokában, három fegyvernemben, kardban, tőrben és párbajtőrben lépnek pástra az ország legjobb egyetemista vívói. Nem ritka, hogy a rangos eseményen neves élsportolók is elindulnak, mint ahogyan tette ezt tavaly a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) hallgatója, Andrásfi Tibor is, aki első lett a férfi párbajtőrözők egyéni versenyén. Egy évvel ezelőtt a BGE mellett a Debreceni Egyetem párbajtőrözői is maradandót alkottak, tőrben és kardban pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói bizonyultak a legjobbnak.

Szombaton a tőrözők és a kardozók, vasárnap pedig a párbajtőrözők csapnak össze. Az idei verseny védnökei között találjuk meg többek között prof. dr. h. c. Mocsai Lajost, a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség elnökét, valamint Csampa Zsoltot, a Magyar Vívószövetség elnökét.

Fotó: nso.hu