Helytállt a Papp Mátyás, Petik Csanád duó a strandröplabda egyetemi világbajnokságon

A TF magyar párosának nem sikerült a legjobbak közé jutnia, ám így is megszorongatták esélyesebb ellenfeleiket, és végül két győzelemmel zárták a brazíliai Maceióban a strandröplabda egyetemi világbajnokságot.

Olvasási idő: 2 perc

A brazíliai város már korábban bizonyította, hogy nagyszerű versenyeket tud rendezni, és ez nem volt másként idén sem az egyetemi strandröplabdázók legnagyobb seregszemléjén. Szeptember 6-10. között a legjobb 32 páros küzdött a strandröplabdázás egyetemi világbajnoka címért, közöttük a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem párosával, Papp Mátyással és Petik Csanáddal.

Nem volt könnyű a magyar fiúk sorsolása, hiszen egy csoportba kerültek a végső győzelemre is esélyes Matheus, Danilo brazil, és a Rodriguez, Walmer amerikai párossal: a brazil duó 2:0-ra győzte le a magyar párost, az amerikaiak ellen viszont sikerült szettet nyerni, és kis szerencsével a győzelem is meglehetett volna.

A helyosztókon a mieink előbb egy új-zélandi páros ellen léptek pályára: a McManaway és Sadlier elleni mérkőzésen hátrányból, nagyot küzdve állt fel a Papp, Petik duó, a harmadik, döntő szettet is csak szoros küzdelemben veszítették el. Következhetett a rájátszás egy szaúd-arábiai páros ellen, ami döcögősen indult, ám végül sima 2:0-ás magyar siker született. Végül a 29. helyért egy újabb új-zélandi kettős (Stratton és White) következett, őket is egy könnyebb és egy szorosabb játszmában győzték le a magyar fiúk, így végül két győzelemmel zárták a tornát.

Papp Mátyás honlapunknak röviden értékelte a világbajnokságot: “3 vereség és 2 győzelem lett a mérlegünk az egyetemi vb-n. Nehéz sorsolásunk volt, nem sikerült a bravúr sem a brazilok, sem az amerikaiak ellen, pedig utóbbiak ellen voltak esélyeink. Új-Zéland ellen a keresztjátékban végsőkig kiélezett meccsen kaptunk ki, de ezt követően Szaúd-Arábia, és Új-Zéland másik csapata ellen javítani tudtunk. Jól éreztük magunkat a pályán, remek fejlődési lehetőség volt. Csani remekül játszott sok fontos pillanatban. A brazil tengerpart ideális környezet a sportágnak, a szervezők is minden szempontból kitettek magukért, az aréna és az ellátás sem hagyott kivetni valót maga után. A brazil szurkolók pedig klassz hangulatot varázsoltak.

A férfiak tornáját a portugál Predosa, Campos páros nyerte, amely a döntőben a svájciak kettősét győzte le, a nőknél pedig amerikai siker született, miután Scoles és Harward 2:0-ra diadalmaskodott a spanyol Álvares, Moreno duó ellen.

Az eredményeket a világbajnokság hivatalos honlapján találjátok, az eseményről készült fotókat pedig itt böngészhetitek.

Szöveg: Janzsó Miklós