Hosszas „gyurmázás” után állt össze az ELTE-BEAC MEFOB-bajnok női kosárlabdacsapata

Hosszas "gyurmázás" után állt össze az ELTE-BEAC MEFOB-bajnok női kosárlabdacsapata

Két elbukott MEFOB-döntő után idén a dobogó legfelső fokára állhatott fel az ELTE-BEAC női egyetemi kosárlabdacsapata. Földi Alexandra vezetőedző szerint a siker titka a „gyurmázás” volt.

Az ELTE-BEAC női együttese szerezte meg a bajnoki címet a MEFOB Feszt keretében lebonyolított kosárlabda MEFOB-on. Hosszú és kihívásokkal teli út vezetett a dobogó legfelső fokáig, ám a csapat vezetőedzője, Földi Alexandra – aki tavaly nyáron „igazolt át” a Szegedi Tudományegyetemről az ELTE-be – a 2022/2023-as idényben addig-addig forgatta és „gyurmázta” csapatát, mígnem aztán a lehető legtöbbet hozta ki belőle.

Na, de ne szaladjunk ennyire előre! A MEFOB négyes döntőjében az elődöntőben a címvédő UNI Győrrel hozta össze a sors a tavalyi és tavalyelőtti ezüstérmes ELTE-BEAC-ot.

„Jó jel volt, hogy a mérkőzés előtt a visszavágás vágya fűtötte a lányokat a tavaly elvesztett döntő miatt, de én nem örültem annyira, hogy a Győrt kaptuk, mert tudtam, hogy remek képességű játékosok alkotják a csapatot – fogalmazott Földi Alexandra. – Úgy voltam vele, hogy ezt dobta a gép, most ezzel a feladattal kell megbirkóznunk. Persze mindvégig bizakodtam, hogy már a négyes döntő elején túl leszünk a nehezén.”

Bár a final fourban hat profi ligás játékos erősítette az ELTE-t, nem volt könnyű dolga a vezetőedzőnek, hiszen mindössze négy edzés alatt kellett beépítenie őket a csapatba.

„A Győr elleni elődöntő első negyedében a lányok egyáltalán nem találták a helyüket, ráadásul nyomta a teher az első osztályú játékosok vállát, hogy nekik kell húzniuk a szekeret. Végül az döntött a javunkra, hogy jobban összpontosítottunk, és mi akartuk erősebben a győzelmet.”

Az igazán nehéz feladat azonban csak ezután következett, méghozzá a döntőben: a TF csapatában rutinos, összeszokott ellenféllel kellett farkasszemet néznie az ELTE-nek.

„Az volt a legfőbb célunk, hogy ne engedjük őket távolról dobni, hiszen rengeteg hárompontos kosarat szereznek. Remekül védekeztünk, főként ennek köszönhető a sikerünk. Amikor átvettem a csapatot, csak álom volt, hogy mi nyerjük meg a MEFOB-ot, de az álomból valóság lett. Segítőmmel, Laklóth Annával leginkább a »gyurmázás« volt a szerepünk, hiszen az idény során – beleértve az alapszakaszt, a rájátszást és a négyes döntőt – hét különböző klub tizenhét játékosát kellett állandóan forgatunk.”

Amennyiben a jövőben is Földi Alexandra irányítja az együttest – márpedig ez meglehetősen valószínű –, a címvédés lesz a csapat célja. Természetesen sok függ attól, hány új játékos érkezik, mennyien hagyják ott az együttest, és hány NB I-es kosaras csatlakozhat a kerethez.

„A MEFOB négyes döntőjében mindig a pillanatnyi forma számít. Nagyon messze van még a következő idény, egyelőre szeretnénk élvezni a győzelem ízét.”

A női kosárlabda MEFOB 2022/2023-as kiírásának végeredménye:

1. ELTE-BEAC
  2. TF