Hosszú Katinka is részt vesz az V. Sport és Innováció Konferencián

Ha találkozni szeretnél a háromszoros olimpiai, kilencszeres világ- és tizenötszörös Európa-bajnok magyar úszóval, regisztrálj az V. Sport és Innováció Konferenciára, és szeptember 15-én, csütörtökön gyere el Balatonboglárra, a Nemzeti Kézilabda Akadémiára!

Tovább bővült a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF), a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) és a Kézilabda-specifikus Módszertani Központ közös rendezésében megvalósuló V. Sport és Innováció Konferencia programja.

Az eseményen többek között Hosszú Katinka háromszoros úszó olimpiai bajnok is részt vesz, a konferencia fővédnöke pedig dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár lesz, ezzel is emelve a „Tehetségből eredmény” célfilozófia köré szerveződő konferencia rangját.

A szeptember 14. és 16. között sorra kerülő eseményen – amelyre már csaknem 300-an regisztráltak – számos izgalmas téma közül választhattok. Már az első napon – amelyet a TF-en tartanak – találkozhatsz dr. Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszóval, a TF nemzetközi nagykövetével, valamint az egyik legnépszerűbb magyar sportriporterrel, a Spíler TV kommentátorával, Matuz Krisztiánnal.

Több, benneteket is érintő, illetve számotokra érdekes kerekasztal-beszélgetésen vehettek részt. Ezek közül az egyik a „Célkeresztben a nők sportja” című szekció (szeptember 14., szerda, 13.45-15.00), amelynek keretében a résztvevők megnézhetik dr. Csisztu Zsuzsanna újságíró és sportjogász Női sport vs transzgender című riportfilmjét. A beszélgetést dr. Gál Andrea, a TF Társadalomtudományi Tanszék vezetője moderálja. Az említettek mellett a témához hozzászól még, prof. dr. Sós Csaba, az úszók szövetségi kapitánya, valamint dr. Szekeres Diána, a TF Sportjogi Tanszékének vezetője.

Szintén izgalmasnak tűnik a Tanárképzés című workshop, amelyet dr. habil. Tóth László, a TF Tanárképző Intézetének igazgatója moderál (szeptember 14., szerda, 13.45-15.00). A szekció olyan kérdéseket feszeget, mint amilyen a tanulók motivációja a testnevelésórán vagy a testnevelésóra alól felmentett élsportolók helyzete.

Ha tudni szeretnéd, milyen értékeket közvetítenek a küzdőportok, hogyan kapcsolódnak az extrémitásokhoz, illetve a küzdési technikákat hogyan hasznosíthatod más környezetben, gyere el az olimpiai és világbajnok cselgáncsozó, dr. Kovács Antal szekciójára (szeptember 14., szerda, 15.15-16.30)!

A balatonboglári programmal (szeptember 15-16.) kapcsolatos egyik legfontosabb hír, hogy szeptember 15-én, csütörtökön a NEKA-ra látogat a háromszoros olimpiai, kilencszeres világ- és tizenötszörös Európa-bajnok magyar úszó Hosszú Katinka (szeptember 15., csütörtök, 11.30-12.15), aki a tehetséggé válás rögös útjával kapcsolatban osztja meg tapasztalatait a konferencia résztvevőivel.

Az V. Sport és Innováció Konferenciára itt regisztrálhattok, a konferencia programja pedig itt tekinthető meg.

Forrás: tf.hu
Fotó: NSO