Huszonhárom csapattal rajtol az idei kézilabda MEFOB

A nőknél 12, a férfiaknál 11 alakulat száll harcba idén a kézilabda egyetemi bajnokságban az aranyéremért. A tavalyi győztesek most is nagy eséllyel pályáznak az elsőségre.

Hamarosan kezdődnek a küzdelmek a kézilabda egyetemi és főiskolai országos bajnokság (MEFOB) idei kiírásában, tájékoztatott Bartha Zsolt, a verseny referense, a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (BEFS) elnöke. Nem meglepő, hogy az egyik legnépszerűbb látványcsapatsportágban 12 női és 11 férfi egyetemi alakulat vesz részt a pontvadászatban.

A bajnokságban először kieséses rendszerben, oda-visszavágós alapon csapnak össze a felek – a párharcokat május 26-ig kell lejátszaniuk az érintetteknek. A győztesek – mind a nőknél, mind a férfiaknál – ezt követően a legjobb hat között harcolnak meg az idei MEFOB-címért június 4. és 6. között Győrben.

A férfiaknál a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a Pannon Egyetem, a Debreceni Egyetem, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Neumann János Egyetem, valamint a Széchenyi Egyetem indul a bajnokságban. Nem lennénk meglepve, ha a rendkívül kiegyenlített férfimezőnyben idén is a címvédő és házigazda Széchenyi Egyetem érne oda a dobogó legfelső fokára.

A hölgyeknél a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a Széchenyi Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi, illetve Állam- és Jogtudományi Kara, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem száll harcba az elsőségért. Az előzetes latolgatások szerint idén az EKKE és a TF versenyfutása várható a bajnoki címért.

A kézilabda MEFOB 2022/2023-as idényének mérkőzéseiről folyamatosan tudósítunk.

Íme, kis ízelítő, miért is olyan népszerű sportág a kézilabda:

A 2022-ES NŐI KÉZILABDA MEFOB VÉGEREDMÉNYE:

1. EKKE
  2. SZTE
  3. TF
  4. KRE
  5. BME
  6. PTE

A 2022-ES FÉRFI KÉZILABDA MEFOB VÉGEREDMÉNYE:

1. SZE
  2. EKKE