Idén is túrázz a Budapesti Metropolitan Egyetem METOUR-programjával!

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) idei túrasorozatának első, április 30-i állomásán a Remete-barlanghoz és a Julianus-kilátóhoz látogathattok el. Gyertek el minél többen, és élvezzétek a Budai-hegység, illetve a Börzsöny páratlan szépségét!

Végre itt a jó idő, most már semmi sem állíthatja meg a túrázás szerelmeseit! Vegyük elő, és szabadítsuk meg a tavalyi sártól túrabakancsukat, majd vágjunk neki a természetnek!

Mint ismert, számos hazai egyetem szabadidősport-palettáján találunk jobbnál jobb túraprogramokat, amelyek a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) túrasorozat-felhívására indultak el.

Ilyen kezdeményezés a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) túrasorozata, a METOUR is, amely mára önálló programmá nőtte ki magát. Kétezer-húsz őszén szervezték az első METOUR-t, és azóta minden szemeszterben rendeznek egy-egy túrát.

Jó, ha tudjátok, hogy április 30-án, szombaton indul az idei METOUR-szezon, amelynek első állomásán a festői szépségű Remete-barlangot és a Julianus-kilátót kereshetitek fel. Nem kevesebb, mint 5-6 órányi menetelés vár azokra, akik szeretnének részt venni az eseményen, amelyre az érdeklődőknek regisztrálniuk kell.

„Mielőtt elindítottuk a túrasorozatot, a hallgatókhoz eljuttatott kérdőívben érdeklődtünk arról, ki, milyen célpontot választana legszívesebben – tájékoztatott Olgyay Ádám, ügyfélélmény-menedzser. – Elsősorban innen gyűjtöttünk tippeket, hogy hová vigyük kirándulni hallgatóinkat. A mostani túrahelyszín ötlete ugyanakkor a helyi sportélet szervezésében és irányításában oroszlánrészt vállaló hallgatói önkormányzattól származik. Szerencsére nagy az érdeklődés a túrák iránt: általában 60-70 jelentkezőnk akad, s bár végül különböző okok, például az időjárás vagy más programok miatt nem szoktak ennyien eljönni, 30 és 40 között mozog a létszám.”

Idén is túrázz a Budapesti Metropolitan Egyetem METOUR-programjával

A túrákat bárki végig tudja csinálni, de nem árt előzetesen elolvasnunk a sportiroda leírását, amelyben tájékoztatnak a túra nehézségi fokozatáról. Mivel sportolásról van szó, a szervezők természetesen belecsempésznek némi kihívást is a túrákba, de ne féljünk, rohanás nélkül, nyugodt tempóban tudjuk teljesíteni a távot.

„A mostani túránkat a közepesen nehéz kategóriába sorolnám, mert lesz benne némi szintemelkedés és egy-egy meredekebb rész is, de senki ne féljen, mindenkit bevárunk! A túra körülbelül öt-hat órát vesz igénybe, amelynek végén zebegényi estebéddel »jutalmazzuk« a résztvevőket.”

Jó hír, hogy az eseményre nemcsak METU-hallgatók jelentkezhetnek, hanem külsősök – barátok, családtagok – is.

A tavalyi, Rám-szakadéknál tett METOUR-áról készült videófilmet itt tekinthetitek meg.

A túra részletei:

• Időpont: április 30., szombat 9.00-18.00