Ígéretes jövő előtt állnak a DEAC karatetehetségei

Őri Krisztián, a DEAC shotokan karate utánpótlásedzője úgy véli, a Debreceni Egyetem lehet a szakosztály fiatal sportolóinak támasza.

A százéves múltra visszatekintő, eredetileg Kinából eredő shotokan karate ötven éve honosodott meg Magyarországon. Őri Krisztián a rendszerváltás előtt egy évvel, 1989-ben ismerkedett meg a sportággal. Később megalapította Bushido Karate Sportegyesületet, amelynek utánpótlás-versenyzői 2018-ban csatlakoztak a nagy múltú Debreceni Egyetemi Atlétikai Clubhoz (DEAC). A karatetehetségek azóta is járják a versenyeket, amelyeken pompás eredményeket érnek el.

Többek között ennek okán készített interjút a klub honlapja a remek mesterrel, a DEAC shotokan karate utánpótlás-szakosztály vezetőjével, Őri Krisztián háromdanos karatemesterrel, aki óriási lelkesedéssel és meggyőződéssel végzi munkáját.

Ígéretes jövő előtt állnak a DEAC karatetehetségei

Az interjúban elárulja, mi minden kell ahhoz, hogy valakiből sikeres versenyző legyen, továbbá azt, mi különbözteti meg a shotokant a karate többi ágától. Beszél arról is, miből áll a DEAC-nál egy edzés, valamint arról, mire tanítja meg az embert a shotokan karate, de azt is elárulja, milyen rövid és középtávú célokat tűzött ki maga elé az egyesület.

Erre a klikkere kattintva elolvashatjátok a vele készült rövid ás tanulságos interjút.

Forrás:
deac.hu / Baráth Fanni