Ismét pécsi siker a sárkányhajó MEFOB-on

Nyolc egyetem csapata vett részt a győri Aranyparton rendezett sárkányhajó MEFOB-on.

Még az utolsó szép napok egyikén rendezték meg Győrben az idei sárkányhajó MEFOB-ot, ahol két távon, 200 és 2000 méteren mérték össze tudásukat a csapatok, összesen nyolc egyetem (PTE, SZE, SZTE, ELTE, NKE, PTE, BME, BCE) legénysége nevezett az idei regattára.

Először a sprintszámban hirdettek győztest: az előfutamok során kialakult a kisdöntő és a nagydöntő mezőnye. Az előbbiben az SZTE hajója volt a leggyorsabb, megelőzve a ELTE és a Corvinus legénységét. A nagydöntőben hatalmas volt a küzdelem, mindössze tizedmásodpercek döntöttek végül a PTE csapatának javára, amely a hazai pályán versenyző SZE-t győzte le, harmadikként a TE hajója futott be.

A kétezer méteres távon is a sprintfutam dobogósai tűntek ki, a pécsi és a győri csapat végig fej-fej mellett haladt, a végén itt is csak néhány tizedmásodperc döntött, ezúttal is a pécsiek javára, akik így két aranyéremmel gazdagodva térhettek haza. Harmadik ezúttal is a Testnevelési Egyetem csapata lett.

A teljes eredménysor itt olvasható.

Szöveg: Janzsó Miklós

Fotó: MEFS