Izgalmas NB I-es szezon elé néz az ELTE BEAC férfi futsalcsapata

Az első osztályba feljutott ELTE BEAC férfi futsalegyüttese augusztus 15-én kezdi meg szereplését a legmagasabb osztályban. A csapatra nehéz, ám vélhetően élményekben gazdag idény vár, és újoncként maradandót szeretne alkotni a legjobbak között.

A Lódzban megrendezett, vasárnap zárult Európai Egyetemi Játékok miatt kevesebb figyelem jutott a hazai egyetemi sporttal kapcsolatos történéseknek, márpedig itthon sem telik eseménytelenül az uborkaszezon.

Az egyik legfontosabb hír, hogy elkezdte felkészülését a 2022/2023-as NB I-es szezonra az ELTE BEAC férfi futsalcsapata, amely Dunai András vezetésével jutott fel a legmagasabb osztályba. A csapat új tréner, Béni Zoltán vezetésével vág neki a kihívásokkal teli idénynek. A fővárosi egyetemi alakulat jó kezekben lesz, hiszen az „új” edző 10 éve dolgozik a BEAC kötelékében, s eddig a klub utánpótláscsapataival foglalkozott.

A fentiek kapcsán hosszabb interjút közölt a klub honlapja. A beszélgetésben megszólal Simon Gábor, a BEAC igazgatója és Árendás Tamás, a futsalszakosztály vezetője.

Az interjúból – többek között – megtudhatjuk, hogyan élték meg a fővárosiak az NB I-be jutást, miért távozott a csapat éléről Dunai András, hogyan készül az együttes az előtte álló szezonra, és milyen kihívásokkal kell szembenéznie.

Minden futsalrajongó figyelmébe ajánljuk Havasi Zsolt cikkét, amelyet ide kattintva olvashattok el.

Forrás: beac.hu
Fotó: ELTE BEAC honlapja