Jelentkezz önkéntesnek a tollaslabda és vízilabda Európai Egyetemi Bajnokságra!

Miskolcon rendezik július 13 és 19 között a tollaslabda és a vízilabda Európai Egyetemi Bajnokságot, melyek lebonyolításában önkéntesként Te is segíthetsz!

A Miskolci Egyetem lesz az egyik házigazdája a jövő évi Európai Egyetemi Játékoknak, melynek mintegy főpróbájaként rendezi idén július 13 és 19 között a tollaslabda és vízilabda Európai Egyetemi Bajnokságot (EEB). Az egyetem mind az idei versenyekre, mind a jövő évi Európai Egyetemi Játékokra várja önkéntesek jelentkezését.

A tollaslabda és a vízilabda EEB-re húsz ország negyven felsőoktatási intézményéből mintegy ötszáz sportolót várnak, így az önkéntesek egy nagy sportesemény szervezési feladataiba kóstolhatnak bele. Azon túl, hogy felelősségteljes feladatokat látnak el egy-egy szervezési területen, közvetítő szerepet is töltenek be a sportolók, edzők, bírók és a közönség között. Támogatják az egyes sporteseményeket, közreműködnek a nemzetközi versenyek kísérőprogramjaiban, és hozzájárulnak, hogy a Magyarországra érkezők jó hangulatú, vidám sportesemény élményével távozzanak.

Jelentkezz önkéntesnek a tollaslabda és vízilabda Európai Egyetemi Bajnokságra!

A két EEB önkéntes csapatához nyolc területen: szállás és vendéglátás, akkreditáció, csapatkísérés, média, egészségügy, protokoll és kísérőrendezvények, utazás, valamint sport- és helyszínmenedzsment területen lehet csatlakozni. Az önkéntesek júniusban képzési programon vesznek részt. A rendezvény ideje alatt étkezési lehetőséget, a nem miskolci lakosok számára szállást kínálnak, és persze minden önkéntes kap welcome-csomagot is. Mindez jó belépő a jövőre Debrecennel közösen rendezendő Európai Egyetemi Játékok önkéntes csapatába is, amelynek lebonyolításához már 1200 önkéntesre lesz szükség.

Az idei tollaslabda és vízilabda EEB-re itt tudsz jelentkezni önkéntesnek, további információkat pedig itt és itt találtok a két eseményről.

Szöveg: Janzsó Miklós
Forrás: TFSE