Juhász Péter: „Idén fel kell gyűrnünk az ingujjunkat!”

Mozgalmas év előtt áll a magyar egyetemi sport, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy számos hazai rendezésű, rangos nemzetközi sporteseményt tartanak 2023-ban. Többek között ezekről, a küszöbön álló MEFOB Fesztről, a magyar egyetemi sportdiplomácia nemzetközi esélyeiről és természetesen a MEFS szerepéről beszélgetünk Juhász Péter főtitkárral.

Hallgatási idő: 33 perc

Két és fél hét múlva kezdődik Debrecenben az év legjelentősebb hazai egyetemi multisportrendezvénye, a MEFOB Feszt, amelyen összesen nyolc sportágban tartanak döntőket.

Az Unisport podcast mostani adásában a társrendező Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) főtitkárát, Juhász Pétert kérdeztük a közelgő eseményről, annak előzményeiről, az eddigi tapasztalatokról, a fejlődés lehetőséges irányairól, valamint az Feszt sportági struktúrájáról.

Ezenkívül természetesen szóba kerül több rangos, magyar vonatkozású, nemzetközi egyetemi sportesemény is, így a júliusi debreceni 3×3-as kosárlabda egyetemi Európa-bajnokság, a miskolci egyetemi vízilabda, valamint tollaslabda Eb, a nyáron esedékes csengtui egyetemi világjátékok, vagyis az Universiade, illetve a 2024-es hazai rendezésű Európai Egyetemi Játékok.

A bő félórás beszélgetés során bepillantást kapunk a nemzetközi egyetemi sportpolitikába, illetve sportdiplomáciába is. Novemberben ugyanis tisztújító közgyűlést tart a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség, a FISU, és reményeink szerint az új elnökségnek lesz magyar delegáltja is. Hogy milyen előnyökkel jár ez a honi egyetemi sport számára, kiderül a podcastból.

Fotó:
MEFS