Késő éjszakába nyúlt az egyetemi teniszverseny

Éjszakába nyúlt az egyetemi teniszverseny

Hatalmas érdeklődés övezte a hétvégén megrendezett I. Széchenyi egyetemi teniszkupát, amely elérte célját, azaz rengeteg egyetemi hallgatót, valamint dolgozót csábított ki a teniszpályákra. A lelkes érdeklődők annyira belendültek, hogy csak késő éjjel tették le a teniszütőt.

Mint arról korábban beszámoltunk, az utóbbi három évben elmaradt a tenisz MEFOB, ezért a szervezők, a Magyar Teniszszövetség, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) és a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (BEFS) úgy döntött, kísérletet tesz arra, hogy visszahozza a MEFOB-ot a köztudatba.

A próbálkozás minden várakozást felülmúlt, és rekordszámú, több mint 150 nevezés érkezett a december 5-én és 6-án a Nemzeti Edzésközpontban lebonyolított I. Széchenyi egyetemi teniszkupára.

„Mi, szervezők is igencsak meglepődtünk, hogy a vírushelyzet ellenére is ilyen sokan vettek részt az eseményen – nyilatkozta Szamos Gergő versenyigazgató. – Különösen nagy volt az érdeklődés az amatőrök versenye iránt: a férfiak mezőnyében például hatvanheten adták le nevezésüket. Szombaton éjjel fél egykor, vasárnap este tizenegykor fejeztük be a küzdelmeket. Úgy tűnik, a hallgatóknak igenis van igényük a színvonalas teniszversenyekre.”

Éjszakába nyúlt az egyetemi teniszverseny

Valóban lebilincselő volt látni az óriási érdeklődést, főként annak tükrében, hogy a futáshoz vagy az edzőtermi erősítéshez képest a tenisz nem olcsó mulatság. Szamos Gergely szerint a sportág népszerűségének oka, hogy a hallgatók sok helyen teniszezhetnek az egyetemi testnevelés órákon. Bár szerinte is viszonylag drága sportág, ha többen összeállunk, és csoportos edzéseken veszünk részt, illetve párosmeccseket vívunk egymással, sokat spórolhatunk a költségeken.

Ami az egyetemi tenisz jövőjét illeti, Szamos Gergely derűlátó.

„Örömmel vesszük, ha jó hangulatban zajlanak a versenyek, függetlenül attól, hogy mennyien jönnek el egy egyetemi viadalra – mondta bizakodóan. – Ha minden a terveink szerint alakul, jövő májusban Miskolcon megrendezzük a tenisz MEFOB-ot, de a visszajelzések alapján folytatjuk a Széchenyi egyetemi teniszkupát is. Ha sok lesz az érdeklődő, még több pályán folynak majd a küzdelmek. Sőt a körítésnek is több figyelmet szeretnénk majd szentelni.”

Más szóval a kísérőprogramok színvonalán is múlhat a Széchenyi egyetemi teniszkupa jövőbeli népszerűsége. A szervezők interaktív lebonyolítást, egész napos programokat ígérnek, és azt sem tartják elképzelhetetlennek, hogy ismert hazai teniszsztárokat is meghívnak az eseményre.

Az I. Széchenyi egyetemi teniszkupa győztesei:

• Férfi amatőr egyéni: Cseh Márk
  • Férfi profi egyéni: Juhos Tibor
  • Férfi páros: Juhos Tibor, Grunner Benedek
  • Női amatőr egyéni: Harcsár Imola
  • Női profi egyéni: Szabó Laura
  • Női páros: Keresztes Paloma, Lukács Vanda
  • Női oktató egyéni: Dr. Varga Beáta
  • Férfi oktató egyéni (40 éves kor alatt): Dr. Bellér Gábor
  • Férfi oktató egyéni (40-55 évesek): Szilvásy György Péter
  • Férfi oktató egyéni (55 éves kor felett): Dobosi Csaba
  • Férfi oktató páros: Varga Emil, dr. Bellér Gábor

A részletes eredményeket ide kattintva olvashatjátok el.

Fotó: A BEFS Facebook-oldala