Két arany, egy ezüst a magyar úszók eddigi mérlege

Milák Kristóf a 200 méteres pillangó megnyerése után 100 méteren sem talált legyőzőre. Nyílt vízi úszásban pedig a 4×1500 méteres váltóban remek versenyzéssel szerzett ezüstérmet az egyetemistákkal felálló magyar csapat.

Olvasási idő: 2 perc

A budapesti vizes világbajnokságon befejeződtek az úszók küzdelmei a Duna Arénában, ahol a magyar csapat két aranyéremmel zárt, mindkettőt Milák Kristóf (Edutus Egyetem) szerezte. A dobogóról épp, hogy lemaradt Hosszú Katinka (400 m vegyes) és Szabó Szebasztián (50 m gyors), a férfi gyorsváltók (4×100, 4×200 méter) ötödikként zártak, összesen pedig 18 döntős szereplése volt a generációváltáson áteső magyar csapatnak, ami Sós Csaba kapitány szerint bizakodásra adhat okot.

Érmet szerezni az egyetemista medencés úszóink közül csak Milák Kristóf (Edutus Egyetem) tudott, döntőt pedig Kenderesi Tamás és Kapás Boglárka úszhatott, valamint a váltóban Késely Ajna, a többieknek nem sikerült döntőbe jutniuk. Sztankovics Anna (ME) 50 méter mellen 19. lett, a másik sprinter, Senánszky Petra (DE) 50 méter gyorson bejutott a középdöntőbe és ott a 11. helyen zárt. Sebestyén Dalma (SZE) 200 méter vegyesen továbbjutott a középdöntőbe, ám az ott úszott ideje csak a 14. helyre volt elég. Késely Ajna (BGE) a 800 méter gyors előfutamaiban a 12. időt úszta, ami nem volt elég a döntőbe jutásra. Halmai Petra (Florida Gulf Coast University) pedig a 100 méter mell előfutamaiban a 36. időt úszta, ami szintén nem ért középdöntőt.

Vasárnap megkezdődtek a nyílt vízi úszás versenyei is, rögtön a 4×1500 m vegyesváltóval, a magyar csapatban négy egyetemistával. Rohács Réka (MATE) kezdett és adta át jó helyen a stafétát Olasz Annának (Arizona State University), aki tartotta az iramot a riválisokkal. A fiúk közül elsőként Betlehem Dávid úszott, mégpedig fantasztikusan, és első helyen fordult a magyar váltó Rasovszky Kristóffal (PE) az utolsó 1500 méterre. Rasovszky nagyot meccselt német és olasz ellenfelével, ám előbbi az utolsó métereken elhúzott, de az olaszt nem engedte és jobb benyúlással megszerezte a magyar csapat harmadik érmét a világbajnokságon, egy szépen csillogó ezüstöt. Címvédőként érkezett Rasovszky a nyílt vízi úszás 5 km-es versenyére, ám ezúttal nem sikerült felérni a dobogóra, végül kilencedikként csapott a célba. A nők 5 km-es távján Rohács Réka a 15. helyen ért célba.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt