Két „egyetemi” érem termett a mieink számára a rövid pályás gyorskorcsolya Eb-n

Két „egyetemi” érem termett a mieink számára a rövid pályás gyorskorcsolya Eb

Egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek rövid pályás gyorskorcsolyázóink a lengyelországi Gdanskban zárult kontinensviadalon – a sikerből egyetemi hallgatók vették ki a részüket.

Jóllehet most elsősorban a Lake Placidben zajló Téli Egyetemi Világjátékokra összpontosul az egyetemi sport iránt rajongók figyelme, érdemes néhány szót ejtenünk a vasárnap zárult rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságról is, amelyen több magyar egyetemi hallgató szállt jégre – sikeresen.

A nők 1000 méteres egyéni versenyében a tavalyi pekingi téli olimpia vegyes váltójában Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry oldalán bronzérmet szerzett ELTE-s hallgató, Jászapáti Petra képviselte a piros-fehér-zöld színeket, méghozzá nem is akárhogyan! Petra végig bátran küzdve, minimális hátránnyal, harmadikként ért célba holland és belga ellenfele mögött.

Két „egyetemi” érem termett a mieink számára a rövid pályás gyorskorcsolya Eb

„Lehet, hogy akadnak, akik meglepetésként értékelik Petra bronzérmét, számomra nem az – mondta az NSO-nak Bánhidi Ákos, a csapat szakmai vezetője. – Harcosan, keményen állt bele ebbe a számba is, pedig fájt a bokája. Az ilyen sikerek még nagyobb lendületet adnak neki.”

Szintén dicséret illeti a Bácskai Sára Luca (BCE), Jászapáti Petra (ELTE), Kónya Zsófia (SZTE), Sziliczei-Német Rebeka (BCE) összetételű női váltónkat is, amely a 3000 méteres távon ezüstérmet nyert a toronymagas esélyes hollandok mögött.

Bánhidi Ákos ezúttal az ő teljesítményük kapcsán sem fukarkodott a dicsérő jelzőkkel.

„A lányok majdnem elkapták a hollandokat is! Gyönyörű futás volt a részükről: elszántak, rendezettek, magabiztosak voltak.”

Rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság

Nők, 1000 m.

1. Hanne Desmet (Belgium) 1:32.443
2. Suzanne Schulting (Hollandia) 1:32.524