Két fronton is eredményesen harcol Lucz Anna, a BGE világbajnok kajakosa

Az élsport mellett egyetemre is jár a magyar női kajaksport egyik legnagyobb ígérete, a mindössze 22 éves Lucz Anna, aki nemcsak versenysportnak, hanem kitűnő szabadidős tevékenységnek is tartja a kajakozást.

Kitűnő évet zárt Lucz Anna, az UTE kajakosa, a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatója, aki egy arany- és két ezüstérmet szerzett a 2021-es koppenhágai világbajnokságon. Ezzel a mutatóval a kétszeres olimpiai bajnok Csipes Tamara mellett ő lett a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője a vb-n. A poznani Európa-bajnokságról is éremmel tért haza, Kiss Blankával egy hajóban ugyanis harmadik lett a kajak kettesek 200 méteres versenyszámában.

Anna – aki nővére hatására kezdett el hatévesen kajakozni, de több sportágban is kipróbálta magát – nemcsak a vízen, hanem az iskolapadban is igyekszik helytállni. Napi két edzés mellett egyetemre jár, s ha órarendje úgy kívánja, napközben és este is bemegy órára.

„A kajak remek sportág, mert a szabad ég alatt űzhető, és nem kell világbajnoki álmokat dédelgetnünk ahhoz, hogy hajóba üljünk. Az is nagy szó, ha valaki sportolással tölti szabadidejét, az pedig még jobb, ha kajakozással” – vallja a vele készült videóinterjúban.

A rendkívül szimpatikus sportoló a fentieken kívül az Év egyetemi sportolója díjról, a BGE közösségéről, valamint a kettős életpálya modell örömeiről és nehézségeiről is beszél ebben a videóban.

Fotó: nemzetisport.hu