Két negyedik hellyel zárta Terbe Julianna a sakk egyetemi világbajnokságot!

Két negyedik hellyel zárta Terbe Julianna (TF) a sakk egyetemi világbajnokságot!

Fantasztikus versenyzéssel az elmúlt tizenöt év legjobb teljesítményét érte el Antwerpenben, a szellemi sportok egyetemi világbajnokságon a TF hallgatója. A másik két magyar induló, Terbe Zsuzsanna (TF) és Németh Zalán (Trinity College) a középmezőnyben végzett.

Olvasási idő: 1,5 perc

Szeptember 12-17. között Antwerpenben rendezték a szellemi sportok egyetemi világbajnokságát, benne a sakkozók és a bridzsezők küzdelmeivel. Magyar versenyzőnek csak a sakkozók között szoríthattunk: a nőknél Terbe Julianna és Terbe Zsuzsanna (TF) képviselte a magyar színeket, a férfiaknál Németh Zalán, a Trinity College hallgatója volt az egyetlen magyar induló.

Nagyszerű eredménnyel zárult a női torna, Terbe Julianna ugyanis végig koncentráltan versenyezve úgy szerezte meg a negyedik helyet, hogy három győzelme mellett hat partit döntetlenre adott.  Hat megszerzett pontjával akár a dobogóra is állhatott volna, ám riválisai erősebb ellenfelek ellen szereztek ugyanennyit, ami a javukra billentette a mérleg nyelvét. A győztes a német Fiona Sieber lett, az ezüstöt a görög Anasztaszija Avramidu szerezte meg, a dobogó legalsó fokára a lengyel Anna Kubicka állhatott fel. A másik magyar induló, Terbe Zsuzsanna felemás eredménnyel zárta a tornát: két győzelem és két vereség mellé öt döntetlen. Értékes fél pontot szerzett előkelőbb helyen rangsorolt ellenfeleivel, Mobina Alinaszabbal (iráni, 10.), és Julia Alboredóval (brazil, 11.) szemben. Végül 4,5 ponttal a 15. helyen zárta a tornát.

Erős mezőny gyűlt össze a férfiak versenyében, így nem volt könnyű dolga Németh Zalánnak, de ennek ellenére két győzelemmel indította a versenyt, legyőzte többek között a nyolcadik helyen rangsorolt svájci Theo Stijvét, majd döntetlenre végzett az iráni Majd Gholami Orimivel, aki végül negyedikként zárt. A torna második felében mindössze egy győzelemre és egy döntetlenre futotta Németh erejéből, így összesen 4 ponttal zárta a versenyt, ez pedig 20. helyezésre volt elég. A világbajnokság győztese az iráni Aras Dagli lett 7 ponttal, megelőzve az egyaránt 6,5 pontos nagymestereket, a lengyel Igor Janikot, és a szingapúri Jingyao Tint.

A blitz versenyszámban is fantasztikusan versenyzett Terbe Julianna, és bár vereséggel kezdett, utána legyőzte a későbbi bronzérmest (Mobina Alinasab), és döntetlenre végzett a torna győztesével, a lengyel Alicja Sliwickával. Terbe Zsuzsanna 4 ponttal a középmezőnyben zárt, ahogy a férfiak küzdelmében Németh Zalán is.

A verseny eredményei itt, a fotók pedig itt böngészhetők.

Szöveg: Janzsó Miklós