Kétszer hatan küzdenek meg az idei kézilabda MEFOB-címért

Kialakult a június 5-én és 6-án esedékes női és férfi kézilabda MEFOB hatos döntőjének mezőnye. A férfiaknál lehetetlenség megtippelni, ki lesz a befutó, míg a nőknél a címvédő EKKE-nek van a legnagyobb esélye a bajnoki címre.

Június 5-én és 6-án a Győri Városi Egyetemi Sportcsarnok ad otthont a kézilabda MEFOB idei hatos döntőjének. Bartha Zsolt, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) szakreferense szerint rendkívül színvonalas fináléra számíthatunk, kiváltképpen a férfiak mezőnyében várható óriási küzdelem. Bár a női vonal is erős, a tavalyi bajnok egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem vág neki legnagyobb eséllyel a kétnapos tornának.

Bartha Zsolt azt is megtudtuk, hogy a június 4-i, vasárnapi technikai értekezlet után tartják a sorsolást. A résztvevő egyetemeket két hármas csoportba sorsolják, a csapatok az első nap körmérkőzéseket játszanak egymással. A keddi helyosztó meccseken a csoportban azonos helyezést elérő alakulatok csapnak össze az első, a harmadik, illetve az ötödik helyért.

A férfiaknál a BME, az EKKE, a MATE, a PE, az SZE és az SZTE, míg a nőknél az EKKE, a KRE, a TF, a PTE, az SZE és az SZTE várja izgatottan a vasárnapi sorsolást.

Az esemény Facebook-oldalát itt találjátok, a döntő részletes leírását pedig itt.

A tavalyi női kézilabda MEFOB első három helyezettje:

1. EKKE
  2. SZTE
  3. TF

A tavalyi férfi kézilabda MEFOB első három helyezettje:

1. SZE
  2. EKKE