Kevés induló, de magas színvonal az aerobik MEFOB-on

A legnépszerűbb kategória ezúttal is a basic aerobik (BA) versenyszám volt, amelyben Szegedi Dóra Alexandra (SE) megvédte címét.

Piliscsabán rendezték ezúttal az aerobikozók MEFOB-ját, amelyen ezúttal négy kategóriában hirdettek győztest. A zsűrinek a legkönnyebb dolga a sport aerobik egyéni versenyszámban volt, ahol Ákoshegyi Dóra (PTE) egyedül indult: a portugáliai világkupán tizenkettedik helyezett sportoló ezzel megvédte tavaly megszerzett bajnoki címét.

Ugyancsak sikerült megvédenie címét a Debreceni Egyetem (Magyar Anna, Ökrös Janka, Ötvös Panna Éva, Szász Nóra, Szőllősi Panna) aerobik dance csapatának. De míg tavaly rivális nélkül lettek aranyérmesek, idén ellenfelük is akadt. Értékesebb gyakorlatukkal azonban megelőzték a Pécsi Tudományegyetem így ezüstérmes csapatát (Bábel Felicitás, Bedő Csenge, Frank Cintia, Mudik Fanni, Ostrosics Réka, Szabó Babett, Ulrich Dominika).

A basic aerobik csapatversenyén nem volt riválisa a Budapesti Corvinus Egyetemnek: Föglein Vivien Laura, Havasi Kinga, Kollár Adél és Varga Virág Judit tehát aranyéremmel térhetett haza. A basic aerobik egyéni versenye viszont sok izgalmat hozott: itt négyen mutathatták be a gyakorlatukat és mindössze 0,3 pont döntött Szegedi Dóra Alexandra javára, aki ezzel sorozatban másodszor lett a legjobb a basic aerobik kategóriában. A győztes így értékelte a versenyt és a címvédését: „A MEFOB mindig olyan esemény volt, amire különösen nagy örömmel készülhettem fel a versenyidőszak alatt. Azt gondolom, azért volt így, mert ezek a versenyek évek óta rendkívül nyugodt és vidám hangulatúak, egyfajta kellemes izgalom vesz körül ilyenkor. Piliscsabán sem volt ez másképp, nagyon családias volt a légkör, kis csevegésekkel és szuper szervezéssel. A címvédésem két okból is melengeti szívem. Egyrészt azért, mert nyáron szereztem meg diplomámat a Semmelweis Egyetem Pető András Karán, így a szabályok értelmében nekem ez volt az utolsó MEFOB-om, tehát számomra ez szép lezárása mind ennek a versenysorozatnak, mind az egyetemi éveimnek. Másrészt pedig tavaly a covid-helyzetből adódóan jóval szigorúbb keretek között zajlott le az esemény, emiatt a nézők száma is jócskán kevesebb volt, valamint eredményhirdetésre sem került sor, ezért nagyon örömteli pillanat volt hagyományos keretek között is átélni a diadalt.” A második Kövesdi Méda (METU) lett, a dobogóra még Varga Virág Judit (BCE) állhatott fel. Negyedikként pedig Balogh Emese végzett, alig néhány tizeddel lemaradva.

A verseny végeredményét itt találjátok.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: PSN Írt. Aerobik Szakosztály