Kialakult a kosárlabda MEFOB elődöntőjének párosítása

Kialakultak a kosárlabda MEFOB elődöntőjének párosításai

A nőknél az Uni Győr–ELTE-BEAC, a míg férfiaknál a Miskolc–Debrecen összecsapás a sláger a kosárlabda egyetemi bajnokság elődöntőjében.

Véget ért a negyeddöntő a kosárlabda egyetemi bajnokság (MEFOB) felsőházi rájátszásában, és kialakult a négyes döntő mezőnye. A kosarasok final fourját – a MEFOB fennállása során először – a MEFOB Feszt keretében rendezik meg április 30-án és május 1-jén.

Nők

A hölgyeknél a tavalyi ezüstérmes ELTE-BEAC kettős győzelemmel lépett túl ellenfelén, a Közgázon (80–64, 64–33), akárcsak a címvédő Uni-Győr, amely szintén kétszer múlta felül negyeddöntőbeli ellenfelét, a BME-MAFC-ot (68–42, 97–49). Így aztán remek csemegének, sőt döntőbe illő összecsapásnak ígérkezik a tavalyi kiírás első két helyezettjének randevúja.

A másik ágon a tavalyi bronzérmes TFSE könnyedén fektette kétvállra a tavalyi MEFOB negyedik helyezettjét, a DEAC-ot (66–40, 87–55), ami azt jelenti, hogy a házigazda nem lesz ott a négyes döntőben. A Miskolci Egyetem is sikerrel, kettős győzelemmel vette az akadályt a SzoESE ellen (105–43, 91–52), így készülhet a TFSE elleni elődöntőre.

Az április 30-i elődöntő párosítása:

• Uni Győr–ELTE-BEAC (13.00)
  • Miskolci Egyetem–TFSE (15.15)

Férfiak

A tavalyi második helyezett Közgáz az ELTE-BEAC-ot (85–59, 82–68) míg a Mosonmagyaróvári Uni-Győr a BME-MAFC-ot győzte le (utóbbi csapatok csak egy mérkőzést játszottak, 74–70). A másik ágon a tavalyi kiírás negyedik helyezettje, a DEAC és a Miskolci Egyetem örülhetett: a cívis város diákjai a pécsieket (88–75, 87–69), míg a miskolciak – némi meglepetésre – a tavalyi bajnokot, a TFSE-t múlták felül (89–85, 95–71).

Az április 30-i elődöntő párosítása:

• Közgáz– Mosonmagyaróvári Uni-Győr (17.30)
  • Miskolci Egyetem–Debreceni Egyetem (19.45)

Ez itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala. A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt.

Fotó: Práczki Péter