Kockák? Ugyan! Az egyik legeredményesebb egyetem a BME a sport terén!

Unisport podcast a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Testnevelési Központjának igazgatójával, Kincses Gáborral.

Komoly tradíciója van a sportnak a Műszaki Egyetemen. Nem csupán azért, mert a MAFC az ország legrégebbi egyetemi sportegyesülete, hanem azért is, mert évtizedek óta komoly sportszakmai munka folyik az egyetemen, amely a Sportközpont 2012-es megnyitása óta újabb szintet lépett.

A BME vezetői fontosnak tartják, hogy az egyértelműen reál beállítottságú intézményben a hallgatók mozogjanak, ennek eredménye pedig a pezsgő sportélet, amelyet Kincses Gábor és kollégája, Bartha Zsolt – aki a Budapesti Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség vezetője is – irányít.

Az elmondottak sok kérdést felvetnek, ezért beszélgetett Mezei Dániel az Unisport podcastben Kincses Gábor igazgatóval.