Kosárlabda egyetemi bajnokság: arccal a MEFOB Feszt felé

Kosárlabda egyetemi bajnokság arccal a MEFOB Feszt felé

Véget értek a kosárlabda egyetemi bajnokság (MEFOB) csoportküzdelmei, és kialakult a negyeddöntő párosítása. A csapatok már a MEFOB Feszt négyes döntőjére gyúrnak.

Április 18-ig biztosan kiderül, mely csapatok csapnak össze az egyetemi kosárlabda-bajnokság négyes döntőjében, amelyet a MEFOB Feszt keretében rendeznek meg április 30-án és május 1-én. A folytatásban a résztvevők a legjobb nyolc között mérkőznek meg egymással oda-visszavágós alapon a final fourért.

Férfiak

A Keleti csoportban a tavalyi MEFOB negyedik helyezettje, a Debreceni Egyetem csak hajszállal előzte meg a Miskolci Egyetemet, a harmadik helyen a BME-MAFC, míg a negyediken az ELTE-BEAC végzett.

A Nyugati csoport végeredménye is szorosan alakult. A tavalyi kiírás ezüstérmese, a Közgáz lett az első az UNI-Győr előtt. A harmadik helyre – némi meglepetésre – a tavalyi győztes TFSE ért oda, a negyediket pedig a PTE-PEAC kaparintotta meg.

A negyeddöntő párosítása:

• Debreceni Egyetem– PTE-PEAC
  • Miskolci Egyetem–TFSE
  • UNI Győr–BME-MAFC
  • Közgáz– ELTE-BEAC

Nők

A hölgyeknél a Keleti csoportban a tavalyi ezüstérmes ELTE-BEAC együttese szerezte meg az elsőséget, a Miskolci Egyetem, a BME-MAFC és a tavalyi MEFOB negyedik helyezettje, a DEAC előtt.

A Nyugati csoportban a tavalyi bronzérmes TFSE végzett az élen, míg a címvédő UNI Győr „csak” második lett. Rajtuk kívül a SzOESE (3.) és a Közgáz (4.) küzdhet tovább a legjobb négy közé kerülésért.

A negyeddöntő párosítása:

• ELTE-BEAC–Közgáz
  • Miskolci Egyetem–SzoESE
  • UNI Győr–BME-MAFC
  • TFSE–DEAC

A negyeddöntő küzdelmeit ezen a héten vívják.

Fotó: Práczki Péter