Kozák Luca a MEFOB Feszt-gátat is simán veszi

Kozák Luca a MEFOB Feszt-gátat is átugorja

Európa-bajnoki ezüstérmes gátfutónk új kihívással néz szembe azzal, hogy az idei MEFOB Feszt nagykövete lesz. Luca nem fél a számára ismeretlen feladattól, sőt örömmel és – ígérete szerint – zökkenőmentesen teljesíti.

Teljesen más jellegű feladat vár ezúttal az Év női sportolójának választott gátfutóra, a Debreceni SC-SI versenyzőjére, Kozák Lucára, aki nemrég kapott felkérést az április 28. és május 1. között Debrecen sorra kerülő MEFOB Feszt szervezőitől, legyen ő is az esemény arca.

„Bár először leszek egy rendezvény nagykövete, nem áll oly nagyon távol tőlem a sportdiplomácia világa, ráadásul most is sportról van szó – mondta a magyar atlétika egyik nagy reménysége. – Sőt azt is mondhatnám, kifejezetten testhez álló feladat. Egyelőre annyit tudok, vár rám egy közös fotózás a többiekkel, de csak akkor, ha hazaértem az edzőtáborból. Minden nagykövet mást tud majd hozzátenni az esemény promóciójához, és remélem, sokakra ösztönzően hat majd, hogy mi is ott leszünk a fesztiválon.”

Luca számára nem ismeretlen a hazai egyetemi sport világa. Mint elárulta, tavaly jelen volt a Miskolcon rendezett első MEFOB Feszten, és kifejezetten tetszett neki, hogy a szerevezőknek sikerült összehozniuk az ország legjobb egyetemi sportolóit egy felejthetetlen hangulatú, már-már az Universiadék légkörét idéző multisportrendezvényen.

A remek gátfutó – aki vegyészmérnökként végzett a Debreceni Egyetemen, most pedig levelezős hallgató a pénzügy és számviteli szakon – régebben számos MEFOB-megméretésen vett részt. Mi több, olyan is előfordult, hogy bár még nem volt egyetemi hallgató, elindult a nyílt versenyen.

Lucának a debreceni egyetemi sportélet is élénken él még az emlékezetében.

„Annak idején sokat beszélgettem más egyetemek hallgatóival, amiből azt szűrtem le, hogy nálunk, Debrecenben sokkal nagyobb a választék a kötelező testnevelés órákon. Egy volt csoporttársam például frizbizett, amelyről nem is tudtam, hogy a sportkínálat része. Nehezen hiszem, hogy ebből a felhozatalból az egyetemisták ne tudnának maguknak megfelelő sportágat választani.”

Természetesen szóba került a hazai rendezésű, augusztusi atlétikai világbajnokság is.

„Ha nem Budapesten lenne a vébé, akkor is az év legfontosabb eseménye lenne számomra. Főként úgy, hogy hazai közönség előtt szerepelhetek. Legfőbb célom, hogy a világbajnokságra kerüljek a legjobb formába. Hogy mire számítok? Nehéz kérdés, hiszen nem valószínű, hogy meg tudom ismételni a tavalyi Európa-bajnokságon nyújtott teljesítményemet, sőt az sem biztos, hogy bejutok a döntőbe. A világbajnokságon ugyanis sokkal erősebb a mezőny, mint a kontinensviadalon – gondoljunk csak a jamaicai vagy az amerikai versenyzőkre –, így már azzal is elégedett lennék, ha eljutnék a középdöntőig, és ott új országos csúcsot érnék el. Persze a döntőbe jutás non plus ultra lenne.”

Ez itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala. A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet, önkéntesnek pedig itt jelentkezhettek.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt.

Az alábbi videóban visszanézhetitek a tavalyi atlétikai Európa-bajnokság női 100 méteres gátfutásának döntőjét, amelyben Kozák Luca ezüstérmet szerzett.

Fotó:
Tumbász Hédi