Kranjska Gorában egyeztettek a 2023-as Európai Egyetemek Bajnokságok szervezői

Múlt héten tartották az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) Convention eseményét, azaz a 2023. évi Európai Egyetemek Bajnokságok (EEB) szakmai egyeztető értekezletét, amelyen több magyar sportszervezet képviseltette magát.

A jövő évi Európai Egyetemek Bajnokságok szervezőinek tartottak szemináriumot szeptember 22-én Kranjska Gorában. Az eseményen az egyes sportágak technikai küldöttei és az EUSA Sportszakmai Bizottság tagjai vettek részt – írja az EUSA honlapja.

Az EUSA technikai küldöttek belső szemináriumának hivatalos kezdetén és megnyitóján Matjaž Pečovnik, az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) főtitkára és Ivana Ertlova, az EUSA technikai bizottságának elnöke köszöntötte a résztvevőket, akik eredményes és sikeres szemináriumot kívántak a jelenlévőknek.

Kranjska Gorában egyeztettek a 2023-as Európai Egyetemek Bajnokságok szervezői

A küldöttek megosztották egymással az EUSA-val való együttműködésük tapasztalatait, beszéltek az elmúlt és közelmúltbeli EUSA-rendezvényeken végzett munkájukról, valamint felidézték az események legszebb pillanatait. Ezenkívül javaslatokat tettek arra, hogy a jövőben miképp lehet javítani az Európai Egyetemi Bajnokságok és Játékok színvonalán.

Az egyeztető értekezleten részt vett Kovács György, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) főtitkárhelyettese, valamint a 2023-ban Magyarországon sorra kerülő események szervezőbizottságainak képviselői. 2023 júliusában Debrecenben 3×3 kosárlabda, Miskolcon tollaslabda és vízilabda sportágakban rendezik meg az Európai Egyetemek Bajnokságot. Az Európai Egyetemek 3×3 kosárlabda-bajnokságának házigazdáját, a Debreceni Egyetemet prof. dr. Balogh László, a DE Sporttudományi Koordinációs Intézetének igazgatója, Varga Kata testnevelőtanár, a DE testnevelési és szabadidősport koordinátora, a 2023 3×3 EUC szervezőbizottság tagja, illetve Pöszmet Tibor, a DE sportiroda-vezetője képviselte.

Kranjska Gorában egyeztettek a 2023-as Európai Egyetemek Bajnokságok szervezői

Az európai egyetemek tollaslabda- és vízilabda-bajnokságainak házigazdája a Miskolci Egyetem, amelynek képviseletében Kása Tamás, az EEJ 2024 miskolci főszervezője, Molnár Réka, a ME sportiroda vezetője, valamint Antal Éva sportszervező volt jelen az eseményen.

Forrás: EUSA
Fotó: Debreceni Egyetemi Sport Facebook-oldala, az EUSA Facabook-oldala