Látványos show-val készülnek az Európai Egyetemi Játékok megnyitójára

Július 17-én parádés megnyitóünnepséggel kezdődnek meg az Európai Egyetemi Játékok a lengyelországi Lódzban, ahol több ezer egyetemi sportoló – közöttük több mint 400 magyar – száll harcba az érmekért és az értékes helyezésekért.

Július 17-én rendezik Európa idei legnagyobb egyetemi sporteseménye, a lódzi Európai Egyetemi Játékok megnyitóünnepségét. A két hétig tartó eseményen 15 helyszínen összesen több mint 6000 sportoló méri össze tudását 18 sportágban. Magyarországot 18 egyetem 420 hallgatója képviseli.

Az ünnepség részletes programját titokban tartják a szerevezők, de annyit tudni lehet, hogy a műsor része lesz a sportolók ünnepélyes felvonulása, valamint művészi előadások is, közöttük egy 100 fős zenekar vizuális show-val kombinált koncertje.

A meghívott VIP-vendégek között szerepel többek között a Lengyelország köztársasági elnöke és miniszterelnöke, Lódz polgármestere, a Lódzi Műszaki Egyetem rektora, a Lengyel Akadémiai Sportszövetség elnöke, az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) elnöke, továbbá az esemény nagykövetei: Marcin Gortat, Euzebiusz Smolarek, Adam Kszczot vagy Kajetan Duszyński és sok más fantasztikus személyiség.

A megnyitóünnepségre a város legnagyobb sport- és szórakoztatócsarnokában, az Atlas Arénában kerül sor. A rendezvény – amely július 17-én, vasárnap 21.00 órakor kezdődik – ingyenes, de a részvételhez külön meghívó kell, amelyet a csarnok korlátozott számú férőhelye miatt a résztvevők között sorsolással választanak ki.

Forrás: eug2022.eu
Fotó: az EEJ weboldala