Legyen buli a sport! – újraindul az Universitas Kupa

Legyen buli a sport!

Néhány év szünet után visszatér az Universitas Kupa, hogy megszólítsa azokat az egyetemistákat, akik szeretnek mozogni, sportolni és akár versenyezni is, de mindezt hobbiszinten űzik, és nem céljuk a versenysport. Legyen menő a sportolás a szervezők elképzelése szerint, akik egy nagy buli keretein belül rendeznék meg az esemény döntőit. Az Universitas Kupáról Bartha Zsoltot, a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (BEFS) elnökét, a rendezvény egyik motorját kérdeztük.

A sportolni vágyó hallgatók tájékoztatására elmesélné röviden az Universitas Kupa történetét, hogy miről szól a versenysorozat?

Az UNIVERSITAS Kupa egy több sportágat magában foglaló szabadidősport-eseménysorozat amely egy országos döntővel zárul. Kelet-, Nyugat- és Közép-magyarországi régiókban rendeztük a selejtezőket, majd valamelyik egyetemi campuson volt az országos döntő. Célunk azokat a hallgatókat megszólítani és sportolásra bírni, akik nem igazolt versenyzők, vagy már csak a szabadidő eltöltése céljából sportolnak. Olyan sportágakban csapnak össze a hallgatók, amelyek aktuálisan a legnépszerűbbek egyetemi körökben.

Most melyek ezek a sportágak?

Idén a csapatsportágak közül a 3×3-as kosárlabdában, a kispályás labdarúgásban mindkét nemben rendezünk versenyt, mellette mix röplabdában és ultimate frizbiben mérhetik össze a tudásukat a hallgatók. Része még a programnak az asztalitenisz is, mégpedig három versenyszámmal: női és férfi egyéni, valamint a páros.

Nagy sikernek tekinthető, hogy újraindul a sorozat. Minek köszönhető?

Szerintem sikertörténet lehet, amennyiben sikerül megszólítanunk a hallgatóságot! Az anyagi háttér biztosított, így nekünk testnevelőknek, edzőknek, sportvezetőknek a feladatunk, hogy megszervezzük az eseményeket, és csapatokat küldjünk a pályákra. Felmenő rendszerben gondolkodunk a házibajnokságtól a regionális döntőkön át az országos fináléig.

Mit gondol, mennyi hallgatót lehet egy ilyen eseménnyel mozgósítani (akár a korábbi kupák tapasztalata alapján)?

Nagyon sok hallgatót el lehet érni, nagyon sok szabadidő-sportoló van az egyetemeken, így nagyon fontos, hogy találkozzon a kínálat és a kereslet. A tervezett sportágak mind-mind nagyon népszerűek az egyetemeken.

Milyen lesz a kupa lebonyolítása, hol lesznek majd a döntők?

A kupa lebonyolítása a házibajnokságokkal kezdődik, majd lesz regionális selejtező (kelet, közép és nyugat) és a tanév végén az országos döntő!

A sportirodák – gondolom – teljes mellszélességgel állnak az ügy mellett. Hogyan tudják megszólítani a hallgatókat, hogy induljanak el a versenyen, lesz-e valamilyen központi üzenet?

Természetesen a sportirodák maximálisan támogatják és szervezik az eseményt, de ne felejtsük el a Testnevelés Tanszékeket, a testnevelő tanárokat és az egyetemi sportegyesületeket se. A szabadidősport, az egészséges életmód, az egészségfejlesztés és az amatőr sport mind olyan hívószavak amelyekre a hallgatók örömmel jönnek a sportpályákra, mérettetik meg magukat, és büszkén képviselik az egyetemünket.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS