Ma rajtol Rómában az úszó Európa-bajnokság

Fiatal csapattal, a fedélzeten több egyetemistával vág neki a magyar úszó-válogatott a Foro Italico nyitott medencéjében megrendezésre kerülő úszó Európa-bajnokságnak.

Augusztus 11-től hét napon át Rómában rendezik az úszók, műúszók és műugrók Európa-bajnokságát, amelyen 25 fős küldöttség képviseli a magyar színeket. Ott lesz a medencében a parádés világbajnokságot záró Milák Kristóf (Edutus Egyetem), ott lesz Hosszú Katinka, aki a századik érmét szeretné megszerezni. Ott lesznek természetesen a fiatalok, közte számos egyetemista, akinek ez az Európa-bajnokság lehet a nagy áttörés. A rosszul sikerült budapesti vizes világbajnokság után javítana a hosszútávúszó Rasovszky Kristóf (Pannon Egyetem) is.

A fiatal csapat már a budapesti vizes világbajnokságon bizonyította, hogy nagyszerű eredményekre képes, amelyet az erős mezőnyben számos döntős szerepléssel bizonyított. Többen kihangsúlyozták, hogy jól sikerült a felkészülésük, így többen is az éremszerzés reményében utaztak ki Rómába, ahogy azt a Magyar Úszó Szövetség videójában elmondták.

Legnagyobb esélyesünk ezúttal is Milák Kristóf, aki a két pillangóúszó szám mellett ezúttal 100 és 200 méter gyorson is indul, mindegyik számában éremesélyekkel. Késely Ajna, a BGE hallgatója 200, 400 és 1500 méter gyorson szeretne minél jobb eredményeket elérni. Senánszky Petra (DE) a rövidebb gyorsúszószámokban érdekelt, Szabó-Feltóthy Eszter (BME) pedig 50, 100 és 200 méter háton úszik majd.

A hosszútávúszók Rómában is szeretnének a váltóval dobogóra állni, Rasovszky Kristóf mindegyik számában (5 km, 10 km és váltó) dobogóra állna, a nőknél Olasz Annától (Arizona State University) ezúttal is várható a jó szereplés, a váltóban pedig Rohács Réka (MATE) jó úszására is számíthatunk, aki 10 km-en is rajthoz áll.

A tavalyi budapesti Európa-bajnokságon nagyszerűen teljesített a magyar csapat (5 arany, 4 ezüst, 6 bronz), így a léc magasan van, de  biztosak lehetünk benne, hogy a mieink mindent megtesznek majd, hogy ezúttal is kiválóan szerepeljenek majd. Az úszó Európa-bajnokság magyar vonatkozású eseményeiről a továbbiakban is beszámolunk.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt