Magas színvonal és ELTE győzelem az atlétika MEFOB-on

Óriási érdeklődés övezte az atléták egyetemi-főiskolai országos bajnokságát: 21 versenyszámban 22 egyetem 156 hallgatója indult. Az intézményi pontversenyt az ELTE nyerte a PTE és az MTSE előtt, de a legtöbb érmet (16) az MTSE hallgatóinak nyakába akasztották.

Magas színvonalú versenyeket láthattak mindazok, akik kilátogattak Miskolcon az Atlétikai Centrumba, ahol az atlétika MEFOB-ot rendezték, a MEFOB Feszt keretein belül. A népes mezőny nagyon erős is volt egyúttal, hiszen magyar bajnokok, sőt Helebrandt Máté (NYE) személyében olimpikont is találhattunk a mezőnyben. A 2021-es tokiói olimpián 50 km-es gyaloglásban 17. versenyző ezúttal 10 km-en győzött. Elindult a viadalon a tokiói paralimpia távolugró számának győztese, Ekler Luca is, aki távolugrásban saját világcsúcsát megjavítva (587 cm) szerzett bronzérmet!

Mindössze 9 századmásodperc döntött Kádasi Zalán (EKKE) javára a férfiak 100 méteres síkfutásának döntőjében Zsolnai Bálinttal szemben (MTSE). Az MTSE hallgatója 200 méteren is másodikként futott be Ajide Dániel (BME) mögött. A nők 100 méteres versenyét Farkas Petra Beáta (KRE) nyerte, 200 méteren egyéni csúcsot futva győzött Furulyás Lili (ÓE), és így négy századot adott a másodikként célba érő Nádházy Evelinnek (MATE), aki cserébe 400 méteren győzött magabiztosan (ezen a távon indult a 2019-es nápolyi Universiadén). Hosszabb távokon (800 és 1500) Heffner Hédi (SE) duplázni tudott, Jánosi Lilla (MTSE) pedig a 3000 méteres akadályfutás után az 5000 métert is megnyerte. Gátfutásban a nők 400 méteres versenyében Dobránszky Laura Lola (PPKE) egyéni csúccsal nyert. A férfiak 400 méteres versenyeiben Bencsik Ádám nem talált legyőzőre. A váltókat a férfiaknál az ELTE, a nőknél az MTSE (4×100 m) és a PTE (4×400 m) nyerte.

Az ugrószámokban a nőknél a távolugrás volt a legnépszerűbb, melyet a hazai pályán versenyző Bacsa Fanni (ME) nyert, aki a 100 m gáton elért győzelmével együtt a legeredményesebb hazai versenyzőnek bizonyult. A férfiaknál magasugrásban indultak a legtöbben: a számot Bakosi Péter (DE) nyerte 221 cm-rel, távolugrásban a korábbi győztes Pap Kristóf (MTSE) diadalmaskodott.

A dobószámokban a nőknél a szegedi atléták vitték a prímet: Veiland Violetta nyerte a súlylökést és a diszkoszvetést Beregszászi Renáta előtt. A férfiak kalapácsvető számában pedig az MTSE duplázott Varga Donát és Czeller Gábor révén. A diszkoszvetés bajnokának, Csontos Mártonnak (BGE) nem sok hiányzott, hogy megdöntse az egyéni csúcsát. Az atlétika MEFOB legkiélezettebb küzdelmét súlylökésben láthattuk: Tóth Balázs (NYE) mindössze 1 cm-t vert a holtversenyben második Kovács László Miklósra (EKKE) és Fisher Márkra (SZTE).

A verseny teljes eredménysora a MEFOB Feszt honlapján olvasható, fotók pedig az esemény Facebook-oldalán.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS