Magyar éremeső az Európai Egyetemek Küzdősport-bajnokságán

Parádésan szerepelt a magyar küldöttség Zágrábban, az Európai Egyetemek Küzdősport-bajnokságát. Versenyzőink 13 arany-, 11 ezüst- és 10 bronzérmet gyűjtöttek be.

Olvasási idő: 2 perc

Kiemelkedően sikeres versenyt zártak küzdősportolóink Zágrábban, mert 13 egyetem versenyzői 34 éremmel örvendeztették meg a szurkolókat. A legsikeresebb magyar egyetem a TF volt: a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatói szerezték az aranyérmeink egyharmadát. Fésű Lajos két szabályrendszerben (pointfighting – PF és kick-light  –  KL) is diadalmaskodott, Száraz Gergő pedig kick-lightban győzött a 63 kg-osok mezőnyében. Ugyancsak a 63 kg-osok között Bozók Szabolcs pointfightingban lett aranyérmes. A cselgáncsozó Kriza Anna szállította TF ötödik aranyát, miután a döntőben legyőzte az olasz Carlotta Avanzatót.

Három aranyat hoztak haza az ELTE hallgatói, mindhárman kick-boxolók. Szmolek Emánuel KL -84 kg-ban diadalmaskodott, Nagy Zalán PF +84-ben, Bálint Martin pedig PF -84-ben állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Pintér Bálint révén egy ezüst is jutott az ELTE kick-boxolóinak, míg a karatézó Botos Botond, és a tékvandós Tóth Enikő Lili bronzéremmel térhetett haza.

Cselgáncsozók öregbítették a Széchenyi István Egyetem hírnevét: Sipőcz Richárdon ezúttal sem találtak fogást +100 kg-ban, ahogy a 60-66 kg-osok között induló Vida Andráson sem. Ez utóbbi súlycsoportban magyaros döntőt rendeztek, hiszen Hegedűs Levente (BME) volt Vida ellenfele a fináléban.

Erősen zárt kick-boxban a Szegedi Tudományegyetem is: PF 65 kg-ban Török Dóra Melinda lett a bajnok, K1 -56-ban Miklós Alexandra ezüstéremmel zárt, Karácsondi Réka KL -55-ben egy bronzéremmel egészítette ki az SZTE-s éremkollekciót. Még egy arany került magyar versenyző nyakába: a tékvandós Füredi Rebeka (MATE) kyorugi versenyszámban diadalmaskodott.

A teljes eredménysor a results.eusa.eu oldalon böngészhető, fotók pedig itt találhatók.