Magyar kick-box sikerek az Európai Egyetemi Játékok nyitónapján

Négy arany-, három ezüst- és hat bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az Európai Egyetemi Játékok kick-box küzdelmeit, ráadásul az az ELTE megnyerte az egyetemek csapatversenyét is.

Július 17-én Łódź-ban látványos megnyitóval kezdődött az Európai Egyetemi Játékok. Az ünnepségen 40 ország mintegy 6000 sportolója vonult fel, a magyar zászlót Seeler Botond (BGE) vízilabdázó vitte. A következő két hétben 20 sportágban vetélkednek ez egyetemista sportolók.

A selejtezők már versenyek július 14, azaz csütörtök óta zajlottak, a mieink vasárnap kapcsolódtak be, a kick-box küzdelmeiben többen is szorítóba léptek. Nem is eredménytelenül, hiszen összesen 13 érmet gyűjtöttek be.

A pointfighting (Pf) szakág versenyeiben a férfiak 74 kg-os mezőnyét uralták a magyarok, hiszen hárman is bejutottak az elődöntőbe. Az aranyért is két magyar küzdhetett meg, végül Zajácz Bence (PPKE) szoros csatában 12:11-re verte Korpádi Tamást. (BME).  A harmadik magyar induló, Fésű Lajos (TF) pedig bronzéremmel zárt. Ugyanebben a szakágban, a -84 kg-osok között Bálint Martin (ELTE) szerzett ezüstérmet, miután a döntőben kikapott az ír Conor Johnson McGlincheytől. A +84 kg-osok között is magyar házidöntőt rendeztek: Rohonczi Jenő (TF) 11:4 arányban győzött Nagy Zalán (ELTE) ellen. A nők +65 kg-os mezőnyében is született magyar aranyérem Szabó Dorina (ELTE) révén, aki a horvát Lucija Bakalart verte a döntőben.

A kick-light szakágban is születtek magyar sikerek: -74 kg-ban Fésű Lajos (TF) arany-, -84 kg-ban Szmolek Emánuel (ELTE) szintén arany-, Bálint Martin (ELTE) pedig bronzérmet szerzett. A -74 kg-ban még Bolfán Ákos (ELTE) révén egy ötödik hely is felkerült  a magyar küldöttség eredménylistájára.

Full-contact szakágban bronzérmeket gyűjtöttek versenyzőink: a nők 56 kg-os súlycsoportjában Szegfi Zsanett (BME) kikapott az elődöntőben, így lett harmadik. A férfiak -67 kg-os súlycsoportjában Grünczeisz Patrik (ELTE) és Bozók Szabolcs (TF) nyakába is bronzérem került, ahogy a -86 kg-ban Anselment Adriánéba (MATE) is.

A női sakkozók csapatversenyében Terbe Zsuzsanna és Terbe Julianna nagyszerű játékának köszönhetően hat forduló után a TF csapata vezet. A PTE együttese pedig kilencedik helyen áll. Megkezdték szereplésüket a 3×3-as kosárlabdázók és a férfi vízilabdázók is: a BGE és a Debreceni Egyetem is hibátlan mérleggel nyerte a csoportját, a BCE pedig harmadikként zárt. Az asztaliteniszezőknél menetel a PTE csapata, már a legjobb 16 között vannak. A teniszezők versenyében a Kodolányi János Egyetem női csapata eddig hibátlan, de jól áll a DE is. Megnyerte első mérkőzését a női röplabdatornán a TF csapata, 3:0-ra legyőzte a University of Valencia együttesét. Az eredmények folyamatosan követhetők a results.eusa.eu oldalon, illetve a MEFS Facebook-oldalán.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MEFS