Már lehet nevezni az idei KEK-re

Elindult a nevezés az idei KEK-re

Amennyiben szeretnél részt venni a térség legjelentősebb egyetemi multisporteseményén, a március elején sorra kerülő Kárpát-medencei Egyetemek Kupáján, érdeklődj egyetemed sportirodájánál vagy a rendezőknél!

Alig egy hónap múlva rendezi meg a Ferencvárosi Torna Club sportszakmai támogatásával a 14. Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját (KEK) az ELTE BEAC és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
A március 2. és 4. között esedékes egyetemi multisporteseményen vélhetően 1500 hazai és több szomszédos országból érkező hallgató méri össze erejét és tudását hét sportágban. Mint ismert, a KEK bekerült a tavaly év három legjobb szabadidősport-rendezvénye közé az Év Sportolója Gálán, és végül a 3. helyen végzett.

Amint neve is jelzi – Sport határok nélkül –, a KEK nemcsak a versengésről szól, hanem remek lehetőség is egyben, hogy a Kárpát-medencei egyetemek hallgatói életre szóló ismeretséget kössenek.
Simon Gábor, a BEAC igazgatója, a KEK alapítója így vezette fel az eseményt.

„Tizennegyedik alkalommal várjuk egész Kárpát-medencéből a magyar diákokat és egyetemi hallgatókat Budapesten, az NKE és az ELTE kampuszán. Ha március, akkor KEK. Minden évben biztos pont vagyunk a sportnaptárakban: szokásos sportágak, jótékonyság, Budapest legklasszabb futóversenye. És amire külön büszkék vagyunk, hogy tavaly a harmadik legjobb szabadidősport-esemény lettünk. Ez természetesen nem jöhetett volna össze a kitartó támogatóink nélkül, amelyek közül szeretném kiemelni a Ferencvárosi Torna Clubot, társszervezőinket, az NKE-t és az ELTE-t, a szövetségek közül az MLSZ-t, a MEFS-et, az MKOSZ-t és a BRSZ-t, sportszergyártók közül pedig a Decathlont és a Jomát.”

A résztvevők futsalban, alumnifociban, kosárlabdában, röplabdában, asztaliteniszben, futásban és sakkban mérkőzhetnek meg az értékes díjakért. Az esemény kiemelt betétrendezvénye az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. támogatásával megvalósuló KEK Run 2023 futóverseny, amelynek március 4-én a Ludovika Campus ad otthont.

További részletekért kövessétek az esemény Facebook– és Instagram-oldalát!

A tavalyi KEK-ről szóló rövid videót itt nézhetitek meg:

Forrás: beac.hu
Fotó: BEAC