Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a férfi jégkorong-válogatott

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a férfi jégkorong válogatott

Kazahsztán már az első harmadban eldöntötte a mérkőzés sorsát, és végül 9-1-re legyőzte a magyar együttest. Hozmann Szonja bemutatkozására még várnunk kell, mert az alpesi sízők Super G versenyét el kellett halasztani.

Olvasási idő: 1,5 perc

A Téli Egyetemi Világjátékok pénteki versenynapján a tervek szerint három sportágban mutatkoztak volna be magyar sportolók.

Az alpesi síző Hozmann Szonja a Super G versenyszámban volt érdekelt, ám a versenyt végül egy nappal el kellett halasztani.

Helyi idő szerint délután 17 órakor lép jégre a Hancock Lucy, Fourati Ilias jégtánckettős. Versenyüket a FISU TV élőben közvetíti.

Lejátszotta viszont második mérkőzését is a férfi jégkorong-válogatott, az ellenfél az első fordulóban Dél-Korea felett 5-1-es győzelmet arató Kazahsztán volt. A kazahok rögtön a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és öt per után már 2-0-ra vezettek Koroljov és Mangiszbajev góljaival, majd nem sokkal később Muszorov is beköszönt. Ez után már éledezett a magyar együttes, ám Pecsét Bálint kiállítása alatt Bojko szerzett gólt. Nagyon nyomtak a kazahok, aminek még egy gól lett az eredménye: Mangiszbajev másodszor volt eredményes (5-0).

A második harmadra visszaesett a tempó, a kazahok magabiztosan őrizték ötgólos előnyüket, a magyar válogatott pedig nem tudott lehetőségeket kialakítani. A játékrész derekán beleerősített a kazah nemzeti együttes, és előbb Alexandrov majd Danijar talált a magyar kapuba. Ismét jött egy magyar kiállítás, amit rögtön kihasznált Muszorov. Több gólt ebben a játékrészben nem szereztek, köszönhetően Sági Máté remek védéseinek (8-0).

Kazah fölénnyel kezdődött a záró harmad, amelyben a második emberelőnyüket már kihasználta a kazah válogatott, ismét Danijar volt eredményes. Az utolsó tíz percben a magyar együttes is többször odakerült a kazah kapuhoz, és Kovács Sebestyén révén kihasználta a kínálkozó lehetőséget, megszerezve a magyar válogatott első találatát a Téli Egyetemi Világjátékokon. Több gól viszont már nem esett, így Kazahsztán 9-1-re legyőzte Magyarországot a jégkorongtorna második körében. Folytatás Dél-Korea ellen január 16-án, magyar idő szerint 19 órakor.

Szöveg: Janzsó Miklós