Medikus-kupa: egy híján félszáz

Pécs lesz a házigazdája a magyar orvosi egyetemi sportolók csúcseseményének, a 49. Medikus-kupának, amelyen négy felsőoktatási intézmény hallgatói mérik össze erejüket öt sportágban.

A hétvégére Pécsre költöznek a négy nagy hazai orvosi egyetem (Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, Pécsi Tudományegyetem) sportoló hallgatói, hogy 49. alkalommal is megmérkőzzenek a Medikus-kupáért.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, a PTE ÁOK HÖK, a Hallgatói Szolgáltató Központ, a PTE ÁOK Testnevelés- és Mozgásközpont, valamint a Medikus Sportegyesület szervezésében, április 8. és 10. között sorra kerülő megméretésen összesen öt sportágban, kispályás labdarúgásban, kézilabdában, röplabdában, kosárlabdában és vízilabdában csapnak össze az érmekért és persze a dicsőségért a magyar medikusok.

A tavalyi, 48. Medikus-kupán – amelyet Szegeden rendeztek – taroltak a pécsi hallgatók, hiszen női és férfi kézilabdában, vízilabdában és kispályás labdarúgásban is ők bizonyultak a legjobbnak, és az egyetemek közötti összesített pontversenyt is ők nyerték a Debreceni Egyetem és a Semmelweis Egyetem hallgatói előtt.

Idén házigazdaként lépnek pályára, illetve ugranak medencébe a baranyaiak, kérdés, hogy az otthoni környezet előnyt vagy hátrányt jelent számukra. Annyi biztos, hogy buzdításban nem szenvednek hiányt, de vendégoldalról is népes tábor utazik a Mecsekaljára.

Az esemény fővédnöke dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, dr. Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára, dr. Miseta Attila, a PTE rektora, prof. dr. h. c. Mocsai Lajos, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke, valamint Péterffy Attila, Pécs polgármestere.

További információt az esemény Facebook-oldalán találtok.

Fotó:
az esemény Facebook-oldala