MEFOB-dömpinggel rajtol az április

Három sportágban is megrendezik hétvégén az egyetemisták-főiskolások országos bajnokságát: a cheer és fallabda MEFOB-ot Budapesten, a kerékpáros időfutamot pedig a Tahitótfalu-Kisoroszi-Tahitótfalu útvonalon rendezik.

Sűrű hétvégéje lesz az egyetemi sportnak, április másodikán ugyanis három sportágban is MEFOB-ot rendeznek: a cheer MEFOB-ot a Nemzeti Közszolgálati Egyetem campusán, a Ludovika Arénában, a fallabdát a Budapesti Corvinus Egyetem rendezi a City Squash Clubban, a kerékpáros időfutamot pedig az amatőr országos bajnoksággal együtt a Kerékvár-Békás időfutamon tartják meg a Békásmegyeri Vándor Kerékpáros Klub szervezésében.

Egyre népszerűbb az egyetemisták között a cheerleading, melyet nemcsak az mutat, hogy idén már kilencedik alkalommal rendezik meg a MEFOB-ot, hanem idén már szakkönyv is jelent meg a BEAC gondozásában. A cheer MEFOB-ot joggal mondhatjuk az egyik leginkább várt és az egyik leglátványosabb egyetemi versenynek, amelyen évről évre egyre többen vesznek részt, ezzel is mutatva a sportág töretlenül növekvő népszerűségét. Az idei versenyen 14 kategóriában mutathatják meg magukat a versenyzők, táncos és akrobatikus versenyszámokban egyaránt. A versenyt az ELTE-BEAC Spring Opennel együtt rendezik ismét, ám ezúttal új helyszínen, a Ludovika Arénában, a korábbiaknál jóval több versenyzővel, nemzetközi zsűrivel. És nemcsak a MEFOB-bajnoki cím a tét: a győztesek jogot szereznek arra, hogy képviseljék hazánkat a FISU és az EUSA versenyein.

Izgalmasnak ígérkezik a fallabda MEFOB is, melyet az elmúlt években a vírushelyzet miatt törölni kellett, ám idén végre ismét meg lehet rendezni a vetélkedést. A korábbiakkal ellentétben ezúttal csak egyéni versenyek lesznek, profiknak és amatőröknek egyaránt. Mellettük az oktatók számára is rendeznek viadalt, a korábban megszokott helyszínen, a Marczibányi téri City Squash Clubban. A versenyről lesz élő közvetítés a Squash Szövetség YouTube-csatornáján.

Szintén a szokásos helyszínen rendezik meg a kerékpáros időfutam MEFOB-ot, a 18 km-es Tahitótfalu-Kisoroszi (fordító)-Tahitótfalu útvonalon. Bár volt előzetes regisztráció, ne búslakodjon, aki eddig nem tette volna meg, hiszen van lehetőség a helyszínen is nevezni 9 és 9:30 között. Az eredményeket a Békásmegyeri Vándor Kerékpáros Klub honlapján lehet majd követni, ugyanitt fotók is láthatók majd az eseményről.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: BEAC