MEFOB-nagyköveti szerepet vállalt Baráth Péter

Baráth Péter, az NB I-ben szereplő Ferencváros egyszeres válogatott labdarúgója ezúttal kissé szokatlan szerepkörben, a MEFOB Feszt arcaként igyekszik népszerűsíteni a sportolást és az egyetemi sportot.

Bár csak néhány hónapja került kölcsönbe a 33-szoros magyar bajnok, címvédő Ferencváros együtteséhez a Debreceni VSC kötelékébe tartozó válogatott középpályás Baráth Péter, már otthonosan mozog új környezetében. Még az sem zavarja, hogy távol került otthonától, Debrecentől, ahol az egyetem Sport- és rekreációszervezés szakjának hallgatója, és így kissé nehezebb összeegyeztetnie a tanulást és az élsportot.

„Nagyon komolyan veszem a tanulást, nemrég adtam le a szakdolgozatomat az alapszakon – osztotta meg velünk az örömteli hírt. – Már tart a vizsgaidőszak, így nem sok időm marad a pihenésre. Most kicsit nehezebb egy mederben tartani a teendőimet. Azzal, hogy a Fradiba kerültem kölcsönbe, nem függesztettem fel a tanulmányaimat. Debrecenben egy fokkal könnyebb volt ezt megoldanom, most azonban minden kissé körülményesebb, leginkább a távolság miatt. Ha jól alakulnak a dolgok, nyáron megszerzem a diplomámat az alapképzésen. Mi több, beadtam a jelentkezésemet sportközgazdász szakra a Debreceni Egyetem mesterképzésére.”

Ezúttal azonban nem az iskolapadban vagy a zöld gyepen, hanem a sportdiplomácia terén kell helytállnia.

„Korábban voltam már nagykövet kisebb eseményeken, de olyan jelentős rendezvényen, mint a MEFOB Feszt, még sosem. Azonnal igent mondtam Debreceni Egyetem felkérésére, hiszen nagyon sokat köszönhetek az intézménynek. Eleinte nem sokat hallottam a Fesztről, ám most már tudom, hogy ezen a viadalon hazai egyetemek hallgatói mérik össze tudásukat összesen nyolc sportágban. Ezek közül a futsal áll hozzám a legközelebb.”

Nem ok nélkül. Péter általános iskolás korában ugyanis sokat rúgta a bőrt kispályán, számos kisebb tornán és diákolimpián is részt vett. Később azonban a nagypálya bűvöletébe került, ekkor kezdett el a Lokiban focizni.

Jóllehet úgy véli, sok a hasonlóság a kis- és a nagypályás foci között, figyelmeztet: aki kispályán pengés labdarúgó, nem biztos, hogy nagypályán is az.

„Nyilván van összefüggés a kettő között, de azért nem egyértelmű. Lehet, hogy valaki technikailag képzett és labdabiztos futsalos, nagypályán – ahol persze szintén jól jön, ha valaki tud bánni a labdával – fontosabb szerepet kap a taktika és az együttműködés a csapattársakkal.”

Ami pedig a Fradit illeti, jól érzi magát a klubban, hamar elfogadtatta magát új csapattársaival. Mindenki keményen dolgozik azért, hogy a klub megvédje bajnoki címét, ám ehhez még öt meccsen kell a csapatnak bizonyítania.

Fotó:
FTC