Megérkezett a FISU-fáklya a 2023-as téli világjátékok helyszínére

Már az észak-amerikai kontinensen van a 2023-as téli egyetemi világjátékok fenntartható LED-fáklyája, amelyet a közeljövőben visznek át az esemény helyszínére, Lake Placidbe – adta hírül a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) honlapja.

Azt követően, hogy az olaszországi Torinóban ünnepélyesen meggyújtották Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) elemes LED-lámpáját, a 2023-as Lake Placid-i egyetemi világjátékok „lángja” átkelt az Atlanti-óceánon, hogy megkezdje útját az esemény helyszínére, Lake Placidbe.

A fáklyát az Adirondacki Sporttanács (ADKSC), New York állam, az Olimpiai Regionális Fejlesztési Hatóság (ORDA) több munkatársa, valamint Lake Placid néhány lakosa hozta vissza Torinóból.

A FISU és az egyetemi világjátékok történetében először nem gyújtanak igazi lángot egyetemi világsporteseményen, ezzel is csökkentve a széndioxid-kibocsátást. A fáklyát lángváltó juttatja el New York állam tizenkét városába, közöttük Lake Placidbe, ahol 2023. január 12-én rendezik a megnyitóünnepségét.

“Torino és Lake Placid városa méretében és iparát tekintve talán nem hasonlít egymáshoz, mégis különleges kötelék fűzi őket össze, hiszen mindkettő olimpiai és egyetemi játékoknak adott otthont – fogalmazott Ashley Walden, az ADKSC, a játékok szervezőbizottságának ügyvezető igazgatója. – Megtiszteltetés volt a FISU-lángot ebben a történelmi városban meggyújtani, és visszahozni Lake Placidbe.”

Az eseménynek Lake Palciden kívül Saranac Lake, Wilmington, North Creek, Canton és Potsdam ad otthont. A játékokon – amelyre 2023. január 12. és 22. között kerül sor – 50 ország 600 egyetemének 2500 diáksportolója méri össze tudását 12 sportágban és 86 versenyszámban.

Forrás:
fisu.net