Megkezdődött az őszi MEFOB-szezon

A velencei tavon az evező MEFOB-ot tartották, míg a súlyemelő MEFOB-nak hagyományosan a MAFC tornaterme adott otthont.

A magyar evezős közösség a hétvégén a sukorói pályára figyelt, ott rendezték ugyanis – már a párizsi olimpiát szem előtt tartva – a válogató versenyt a felnőtt mezőny számára, de most tartották a diákolimpiát és a MEFOB-ot is. Öt versenyszámban mérték össze tudásukat a résztvevők, női egypárban Krémer Eszter (BME) győzött, ezzel a felnőtt mezőnyben elért ezüst- és bronzérme mellé  begyűjtött egy aranyat is, ezzel kiegészítve éremkollekcióját. Férfi egypárban szegedi siker született, Szabó Gábor (SZTE) nagy előnnyel győzött Szász Gergely előtt. A férfiak kormányos nélküli ketteseinek küzdelmében is a szegediek diadalmaskodtak Király Csaba és Király Miklós (mindkettő SZTE) révén, a második helyen a TE egysége jutott át a célvonalon (Kerekes Krisztián, Porvázsnyik Patrik), harmadikként a BCE hajója (Tallós Farkas Pál, Domokos Mátyás) zárt. A vegyes négyeseknél két szegedi egység állhatott dobogóra (első és harmadik), a második helyen a Corvinus csapata zárt.    A leglátványosabb számban, a nyolcasoknál a TE és az SZTE indított csapatot, kettejük közül a fővárosiak voltak a gyorsabbak. Az evezős MEFOB teljes eredménysora itt érhető el.

Nagy érdeklődés mellett rendezték meg az idei súlyemelő MEFOB-ot, ugyanis 20 egyetem 38 sportolója nevezett a versenyre. A nőknél végül tízen indultak el, és aki követte a versenyt, láthatta, hogy alig-alig volt rontott kísérlet. A férfiaknál a 73 kg-ban Bojti Vilmos Marcell (TE) a nevezési eredményénél 10 kg-mal többet teljesítve győzött, de a 81 kg-osok között Nagy Noel (NJE) is jobbat tudott (280 helyett 281 kg), amivel maga mögé utasította riválisait. A felsőbb súlycsoportokban nem nagyon láthattunk javítást, Nagy Dániel (MATE) két rontott kísérlete ellenére is könnyedén nyerte a 89 kg-os súlycsoportot. A +102 kg-osok mezőnyében Horváth Viktor (SZTE) és Pekk Csaba (MATE) között egyetlen kiló döntött csak az utóbbi javára.

A teljes verseny visszanézhető a MAFC Súlyemelés YouTube-csatornáján.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Magyar Evezős Szövetség