Megkezdték a felkészülést az egyetemi csapatok

A férfi futsalosok a héten már a második mérkőzésüket játsszák a bajnokságban, a többi csapatsportágban azonban még várni kell a rajtra. Körbejártuk, hogy halad az első osztályú egyetemi csapatok felkészülése a szezonrajtra.

A legtöbb csapatsportágban majd csak szeptemberben indulnak az első osztályú bajnokságok, ezúttal is számos egyetemi csapattal. A futsal NB I viszont már elrajtolt, az újonc PEAC bemutatkozásáról itt írtunk. A másik egyetemi csapat, a DEAC 3–3-as döntetlennel kezdte a szezont a MAG-LOG Maglódi TC otthonában. A női futsal NB I viszont csak szeptember elején rajtol, amelynek mezőnyében ezúttal is ott van a címvédő DEAC, és a 2022-23-as szezont második helyen záró TFSE is. A TFSE új vezetőedzővel vág neki a szezonnak, a csapatot a fiatal tréner Viza Krisztián irányítja. Szintén ide kapcsolódó hír, hogy a TFSE együttesei a Csörsz utcai dr. Koltai Jenő Sportközpontba költöznek, így hamisítatlan egyetemi hangulatban várhatják a hazai találkozókat.

Odébb van még a női kosárlabda NB I/A szezonrajtja, ám a TFSE-MTK kerete már teljes, amely szintén új vezetőedzővel készül, mégpedig a korábbi másodedzővel, Hegedűs Péterrel. A héten az E-ON ELTE BEAC is megkezdte a felkészülést az új idényre: a csapat magja változatlan maradt, hozzájuk a klub akadémiájáról érkeztek fiatal, tehetséges kosárlabdázók, valamint egy-egy lett és horvát ponterős játékos érkezett még a BEAC együtteséhez. Pécsett, a PEAC-nál is pattog már a labda: nemcsak a bajnokságra, hanem az Európa Kupára is készülnie kell a csapatnak, amelyet a J csoportba sorsoltak a török Bursa, az olasz Velence és a horvát ZKK Ragusa Dubrovnik mellé. A férfi első osztályú bajnokságban szereplő DEAC kerete jelentősen átalakult az új szezonra, ám még nem teljes a lista, ahogy azt a klub honlapjának Andjelko Mandics vezetőedző elmondta. Az idény rajtjáig még sok dolga lesz a debreceni kosarasoknak, ugyanis tíz edzőmérkőzés vár rájuk az első bajnoki előtt.

A férfi jégkorong Erste Ligában vitézkedő DEAC új vezetőedzővel kezdte meg a felkészülést. A 2008-as szapporói csoda egyik letéteményese, Vaszjunyin Artyom irányítja a debreceni hokisok felkészülését. A jelentősen átalakult keretben amerikai, belarusz és orosz jégkorongozók mellett fiatal magyar tehetségek egyaránt helyet kaptak, akik a jégkorong mellett a tanulmányaikat sem hanyagolják el. A teljes keret július végén kezdte meg a felkészülést az edzőteremben, de ezen a héten már a jégen folytatják a DEAC hokisai.

A tizenkét csapatosra bővített férfi röplabda Extraligában az érmes helyekért harcolna a DEAC. Fodor Antal együttese jól erősített a nyáron: Vlagyiszlav Pavliuk személyében ponterős ukrán légiós érkezett a Dunaújváros csapatából, mellette Kazincbarcikából igazolt át a tehetséges fiatal átló, Elleh Jonathan, aki gyógytornászszakon most kezdi meg tanulmányait a Debreceni Egyetemen.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: DEAC Jégkorong/Facebook