Megvannak a futsal MEFOB döntősei

Bejöttek Árendás Tamás tippjei, hiszen a Miskolci Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem is megnyerte a csoportját, a tavalyi döntős ELTE-SEK viszont ezúttal nem jutott be a rájátszásba.

Véget értek a futsal MEFOB selejtezői, és kiderült, hogy kik jutottak be a miskolci rájátszásba, melyet a MEFOB Feszt keretein belül rendeznek az Egyetemi Körcsarnokban. A Keleti csoportot megnyerő Miskolci Egyetem hazai pályán biztosan ott lesz a final fourban, ahogy a nyugaton győztes Pécsi Tudományegyetem is.

A Keleti csoportban már féltávnál is biztos volt, hogy a Miskolci Egyetem és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem csapatai bejutnak a rájátszásba, az első helyről kettejük párbaja döntött, amelyet a miskolciak nyertek. így ők egyenes ágon jutottak a négyes döntőbe. Az egriek mellett végül a Budapesti Corvinus Egyetem együttese jutott a rájátszásba.

A Nyugati csoportban megőrizte vezető helyét a Pécsi Tudományegyetem, és végül 18 ponttal zárta a csoportot, így biztossá vált a helye az elődöntőben. Mögötte viszont azonos pontszámmal (15) zárt az Eötvös Loránd Tudományegyetem együttese és a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem csapata, közöttük a jobb gólkülönbség döntött az ELTE javára.

A két negyeddöntőben az EKKE a BME-vel mérkőzik, míg a másik ágon fővárosi rangadót játszanak: az ELTE a BCE-vel csap össze az elődöntőért Miskolcon a MEFOB Feszt keretein belül, ahol a női és férfi döntőket is rendezik. május 19-én és 20-án. A pontos programról az esemény honlapján tájékozódhattok.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Szepesi Áron/Eszterházy Károly Katolikus Egyetem