Mérő Dominika (SE) és Bujdosó Zoltán (BCE) nyerte a tájékozódási futó MEFOB-ot

A kétfős pontgyűjtő csapatversenyen pedig a nőknél az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem párosa lett a győztes a válogatott futókat is felvonultató tájékozódási futó MEFOB-on.

Idén Gyula volt a helyszíne a kétnapos tájékozódási futó MEFOB-nak: hiába a tavaszi időpont, az időjárás nem kedvezett a versenyzőknek. Szombaton az eső, vasárnap a szél nehezítette a futók dolgát, akik a körülmények ellenére is szép számmal gyűltek össze és teljesítettek nagyszerűen. Nagyon komoly mezőny jött össze, ugyanis a válogatott keret nagy részét egyetemisták adják, akik mind ott is voltak, hogy saját egyetemüknek szerezzék meg a MEFOB-érmeket.

Először a sprintfutamokat rendezték, melyek nem számítottak bele a MEFOB-küzdelmekbe, de már itt is láthattuk, hogy ki milyen formában érkezett a versenyre. A nőknél Sárközy Zsófia (ELTE) lett a legjobb egyetemista a második helyen, a dobogóra még Mérő Dominika (SE) állhatott fel. A férfiaknál Bujdosó Zoltán (BCE) volt a leggyorsabb, Nagy Pétert (BME) és Bárány Tamást  (MTSE) megelőzve.

A délutáni nemenkénti döntőbe hat-hat versenyző jutott be, akik tömegrajtos, kombinációs pályákon döntötték el a bajnoki cím sorsát. A nők versenyét ezúttal is Mérő Dominika és Sárközy Zsófia küzdelme dominálta: az ELTE hallgatója kezdett jobban, ám a pálya harmadánál Mérő Dominika állt az élre és nem is engedte ki a győzelmet a kezéből. A harmadik helyen Gerber Csenge (SZTE) futott be. A férfiaknál hat másodperc döntött Bujdosó Zoltán (BCE) javára Jónás Ferenccel szemben (MSTE). Nagy küzdelem zajlott a bronzért, hárman is öt másodpercen belül értek célba: hiába tűnt biztosnak Ormay Mihály (Imperial College London) harmadik helyen, a befutópontnál hibázott, így Nagy Péter (BME) megelőzte és szerezte meg a bronzérmet.

A vasárnapi kétfős pontgyűjtő csapatversenyen kilenc egyetem csapata állt a rajthoz a nőknél és a férfiaknál egyaránt, de előbbieknél egy, utóbbiaknál két vegyes csapat is indult, az ő eredményük nem számított bele az összesítésbe. A nőknél könnyed győzelmet aratott az ELTE párosa, Hajnal Dorottya és Sárközy Zsófia, két perccel előzték meg a szegedi Apró Vivien, Gerber Csenge duót. Harmadik helyen a Semmelweis Egyetem versenyzői, Biacs Zsófia és Mérő Dominika értek célba, így övék lett a bronzérem. A férfiaknál sem volt szoros a verseny: Divin Péter és Nagy Péter (BME) három percet vert a Miskolci Egyetem második helyen beérő párosára (Bárány Tamás, Jacsó Barnabás). A harmadik helyen jócskán lemaradva szintén egy miskolci páros végzett: Demeter Ambrus párja az egyetem oktatója, és neves tájfutója, a 67 esztendős Bokros István volt.

A tájékozódási futó MEFOB részletes eredményeit a versenyt rendező Homokbucka Egyesület honlapján találjátok.

Tájékozódási futó MEFOB eredmények:

Rövid távú egyéni – nők:

1. Mérő Dominika (SE) – 13:26
  2. Sárközy Zsófia (ELTE) – 13:42
  3. Gerber Csenge (SZTE) – 14:25

Rövid távú egyéni – férfiak:

1. Bujdosó Zoltán (BCE) – 11:17
  2. Jónás Ferenc (MSTE) – 11:23
  3. Nagy Péter (BME) – 11:39

Csapatverseny- nők:

1. ELTE (Hajnal Dorottya, Sárközy Zsófia) – 41:57
  2. SZTE (Apró Vivien Dóra, Gerber Csenge) – 43:54