Miskolci fölény az Universitas-kupa keleti döntőjében

A Miskolci Egyetem hallgatóinak fölényével ért véget az április 22-én Miskolcon megrendezett Universitas-kupa keleti régiójának döntője, amelyen három sportágban hét felsőoktatási intézmény vett részt.

Az Universitas-kupa a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) országos szabadidősport-versenyrendszere, amelyet kilenc év szünet után a 2021/2022-es tanévben indítottak újra azzal a céllal, hogy minél több hallgatót vonjanak be a szabadidősport-tevékenységekbe.

A MEFS szándéka, hogy a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnoksághoz (MEFOB) hasonló, kifejezetten az amatőr sportszerető hallgatók, oktatók és dolgozók számára kialakított szabadidősport-versenyrendszert hozzon létre, amelynek csúcspontja a tanév vége felé, illetve végén sorra kerülő régiós, valamint országos döntő. Az idei eseménysorozat fináléját a nyári EFOT-on (Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója) rendezik.

Az Universitas-kupához az egyetemek házibajnokságaikkal is csatlakozhatnak. Ezen események legjobb csapatai vagy az intézmények delegálta legeredményesebb sportolók vehetnek részt a regionális – keleti, nyugati és középső régió – döntőin, amelyek 1-2. helyezettjei automatikusan indulási jogot szereznek az országos bajnokságra.

Miskolci fölény az Universitas-kupa keleti döntőjében

Az Universitas-kupán több sportágban mérhetik össze tudásukat a hallgatók: kispályás fociban, 3×3-as kosárlabdában, mixröplabdában, asztaliteniszben és ultimate frizbi mixben.

Az újraindított kupaverseny első regionális döntőjét, a kelet-magyarországit április 22-én rendezték Miskolcon. Mint ismert, a város, valamint a Miskolci Egyetem társrendezője a 2024-es Európai Egyetemi Játékoknak, ezért különös körültekintéssel, a legapróbb részletekre is odafigyelve igyekeztek vendégül látni a keleti régió egyetemeinek amatőr sportolóit.

A keleti régiós döntő lebonyolításában közreműködtek a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club sportszakemberei is. A csaknem 200 hallgatót felvonultató eseményt Juhász Péter, a MEFS főtitkára nyitotta meg.

A 3×3 kosárlabda szakmai koordinátora Bene Szilárd, a Miskolci Egyetem sportszakmai munkatársa volt, ugyanezt a feladatot a mixröplabda küzdelmei kapcsán Barócsi Ákos, a MEAFC röplabdaszakosztályának vezetője látta el. E két sportágnak a Miskolci Egyetem 2017-ben felújított Körcsarnoka adott otthont, míg a kispályás labdarúgás helyszíne a szomszédos, műfüves Futball Aréna volt.

Miskolci fölény az Universitas-kupa keleti döntőjében

Az eredményhirdetésen Gyenes Mirella, a MEAFC ügyvezetője a 3×3 kosárlabda, Molnár Réka, a Miskolci Egyetem Sportiroda vezetője, az Universitas-kupa keleti régiós koordinátora a kispályás labdarúgás, míg Boda Péter, a Miskolci Egyetem Sportközpont vezetője a röplabda legjobbjainak adta át az érmeket és az okleveleket.

„A legutóbbi Universitas-kupát 2012-ben rendezték meg, ezt indította újra tavaly a MEFS – hangsúlyozta Molnár Réka, Miskolci Egyetem Sportiroda vezetője, az Universitas-kupa keleti régiós koordinátora. – A tíz kelet-magyarországi felsőoktatási intézményből hét fogadta el meghívásunkat. Az öt sportágból ezúttal a három csapatsport küzdelmeit rendeztük meg egy nap alatt, tornarendszerben. A kosarasoknak kiegészítő programot is szerveztünk, nekik a DVTK kerekesszékes csapata tartott bemutatót, majd a résztvevő együttesek közösen is játszhattak. A miskolci regionális döntő 1-2. helyezettjei automatikusan indulási jogot szereztek az országos döntőkre, amelyeket – jelen állás szerint – július 13. és 17. között, a Velencei-tónál sorra kerülő EFOT keretében bonyolítanak le. A két egyéni sportág, az asztalitenisz és az ultimate frizbi képviselői egyenes ágon juthatnak be az országos döntőbe.”

Miskolci fölény az Universitas-kupa keleti döntőjében

Az Universitas-kupa részletes leírását itt találod.

Eredmények

• 3×3 kosárlabda:
    • Női hallgatók: 1. Miskolci Egyetem, 2. Nyíregyházi Egyetem
    • Férfi hallgatók: 1. Miskolci Egyetem, 2. Neumann János Egyetem (Kecskemét), 3. Nyíregyházi Egyetem, 4. Eötvös József Főiskola (Baja)
  • Mixröplabda: 1. Miskolci Egyetem, 2. Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (Eger), 3. Szegedi Tudományegyetem, 4. Neumann János Egyetem I., 5. Nyíregyházi Egyetem, 6. Neumann János Egyetem II.
  • Kispályás labdarúgás: 1. Nyíregyházi Egyetem, 2. Miskolci Egyetem – Zsírkréták, 3. Miskolci Egyetem – FC BrandiLove, 4. Miskolci Egyetem – JOGaBonító, 5. Neumann János Egyetem, 6. Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola (Nyíregyháza)

Szöveg: Márványkövi Ferenc, Miskolci Sportiroda
Fotó: ifj. Kislászló Csaba