Mozdulj együtt a TikTokkal!

Mozdulj együtt a Tik Tokkal

Továbbra is nagy népszerűségnek örvend a fiatalok körében a világ leglátogatottabb videómegosztó oldala, a TikTok. Mindenki más okból nézi: a legtöbben szórakozásból vagy unaloműzésből, mások tanulás céljából. A sport a TikTokon is kiválóan eladható „termék”, és az egyik leggyakrabban fogyasztott tartalom. Magyar egyetemistákat kérdeztünk meg, hogy általában milyen sportvideókat néznek, és hogy a TikTok hogyan segítheti a sport, illetve egy sportág népszerűsítését.

Csenge, 21 éves harmadéves hallgató

Azt vettem észre magamon, hogy unalmamban sokszor pörgetem a TikTokot – ismeri el Csenge, aki tanulmányi elfoglaltsága miatt leginkább hétvégén, unaloműzésként nézegeti a közösségi videómegosztót – Az ott található videók nem olyanok, mint a sorozatok, amelyek 30-40 percig tartanak, hanem csupán 15-30 másodpercesek. Azért kedvelem, mert állandóan új és gyors ingerek érnek. Egyszer már én is feltöltöttem egy trendvideót, amúgy ez nem jellemző rám. Többször találkoztam már háztetőn vagy éppen hídról leugráló, extrém sportolókat és parkour trükköket bemutató kisfilmekkel, amelyeket nagyon jól megcsináltak. Az ilyen filmekben rengeteg a feszültség, pont ezért vonzóak.

Délia, 22 éves harmadéves hallgató

A TikTok nem elsősorban a híres emberekről szól, hanem teljesen random, utcáról beesettekről, akik magukról töltenek fel videókat – vélekedik Délia, aki főként esténként pörgeti a videómegosztót, és leginkább kikapcsolódás céljából. – Van, aki tanácsadásra használja, vagy egyszerűen csak trendeket szeretne gerjeszteni. A legérdekesebb az egészben, hogy mindezt hétköznapi emberek teszik, nem pedig világsztárok. Követek egy lányikerpárt, akik tornagyakorlatokat és különböző tánclépéseket bemutató videókat töltenek fel. A koreográfián kívül egy-egy táncelem elsajátítását elősegítő tartalmakat is tesznek fel, de számos kihívást is csinálnak, hiszen ők híres Youtube-erek is egyben. Ezenkívül néha focis és gördeszkás videókba is belebotlok. A TikTokkal jól lehet sportágakat is népszerűsíteni, főként olyanokat, amelyek keveset szerepelnek a tévéképernyőn.

Mozdulj együtt a Tik Tokkal

Zsolt, 21 éves másodéves hallgató

A TikTok azért olyan elterjedt, mert nagyon jól kitalálták az algoritmusát – magyarázza Zsolt, aki röplabdaedző szeretne lenni. – Ha elkezdünk lájkolni videókat egy bizonyos témában, egy idő után az érdeklődési körünkbe tartozó tartalmak jönnek fel a felületen. Hetente két-három alkalommal nézek TikTokos videókat, elsősorban sporttal kapcsolatosakat. Nagyon kedvelem az olasz röplabdabajnokság legszebb jeleneteit tartalmazó videókat és az extrém sportokról – hegymászás, terepkerékpár – szóló tartalmakat is. Úgy vélem, hogy híres élsportolók tudják leghatékonyabban használni a TikTokot egy-egy sportág népszerűsítésére. Ha ismertté akarunk tenni egy sportágat, nemcsak a videó minősége fontos, hanem az is, hogy aki készíti, milyen szinten űzi az adott sportágat. Szerintem Pádár Krisztiánnal vagy Grózer Györggyel lehetne a legjobban népszerűsíteni a röplabdát itthon.

Bence, 23 éves, negyedéves hallgató

Azért népszerű a TikTok, mert tökéletesen alkalmas arra, hogy saját tartalommal fejezzük ki magunkat – állapítja meg Bence, aki még soha nem töltött fel magáról videót, viszont számos TikTokkert követ. – Van, akinek nagyon fontos, hogy szinte minden nap megmutassa magát a TikTokon, amitől nő az önbizalma. Én elsősorban a sporttal kapcsolatos tartalmakat szeretem. Egyrészt szórakoztató dolgokat nézek, például focisták bénázásait, illetve mivel szabadidőmben kondizom, elkezdtem követni néhány testépítőt, akik hasznos, könnyen elvégezhető gyakorlatokat töltenek fel, és rövid motivációs beszédeket tartanak.

@noeldeyzel_bodybuilder

@youngla_ drop Friday 13th at 12PM PST/3PM EST🔥 Code:Noel will save you 15% off🙌🏼

♬ original sound – Noel Deyzel

Kép: pixabay