Nem lesz magyar érem a miskolci Európai Egyetemek Tollaslabda Bajnokságán

A mieinknek a negyeddöntő jelentette a végállomást a miskolci Európai Egyetemek Tollaslabda Bajnokságának mai versenynapján. Az már korábban eldőlt, hogy a Pécsi Tudományegyetem hatodikként zárta a csapatversenyt.

Olvasási idő: 5 perc

Lassan a végéhez közeledik az Európai Egyetemek Tollaslabda Bajnoksága, melynek a miskolci DVTK Aréna ad otthont. Az eddigi visszajelzések mind-mind azt mutatják, hogy a Miskolci Egyetem kiváló házigazdája az események, így jó előjelekkel várhatja a 2024-es Európai Egyetemi Játékokat, melyet a Debreceni Egyetemmel közösen rendeznek majd.

A magyar tollaslabdázás nagyjai közül többen is megtisztelték jelenlétükkel a versenyt: ott volt többek között Cserni János, a nemzetközi sikereket is elért, 29-szeres magyar bajnok, valamint Joó Melinda, korábbi kiváló játékos, a Magyar Tollaslabda Szövetség főtitkára, aki elismeréssel adózott a szervezőknek:

“Hatalmas köszönet a Miskolci Egyetemnek és a szervező bizottság valamennyi tagjának, minden közreműködőnek! A Kása Tamás vezette rendezői gárda nagyon jó, minden szempontból tökéletes körülményeket alakított ki itt a DVTK Arénában. Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) jelenlevő képviselői is csak az elismerés hangján szóltak, elmondásuk szerint nemzetközi mércével mérve is top kategóriás lett a csarnok. Szerintük a jelenleginél még nagyobb nemzetközi tollaslabda verseny megrendezésére is alkalmas lehet a létesítmény. A küzdelmek színvonalára sem lehet panaszunk. Négy magyar csapat indult el, ami örvendetes, a pécsiek 6. helye a pedig nagyon szép. Az egyéni és páros mérkőzéseken is garantált a színvonal, hogy mást ne mondjak, a britek között van több játékos is, akik nem csak egyetemi, hanem nemzetközi szinten is versenyzik. Na és persze a magyarok is okozhatnak kellemes meglepetést” – mondta a hétfői versenynapon a sportvezető.

Sajnos nem sikerült meglepetést okozniuk a magyar sportolóknak, ugyanis egyik versenyzők sem tudott bejutni az elődöntőbe. A legjobb nyolc közé került a vegyespárosok mezőnyében Gonda Daniella és Kiss Bene Benjámin, miután legyőzték a Samuel Weekes, Jingchen Lu duót (Warwick Egyetem), ám a negyeddöntőben egy másik brit páros (Lines Harry, Victoria Liang – Nottingham Egyetem) az útjukat állta.

Férfi egyéniben Pápai Bálint (Szegedi Tudományegyetem) jutott el a negyeddöntőig, ahol Samuel Ricketts (Warwick Egyetem), két játszmában ütötte el a továbbjutástól. Párosban Pápai Balázzsal (SZTE) szintén beverekedték magukat a legjobb nyolc közé, ahol a brit Paak Raymond, Chong-Pak Yu NG (Nottingham Egyetem) duó érvényesítette a papírformát. Női egyéniben Kőrösi Klára Ágnes (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem), a magyar ranglista 2. helyezettje a francia Maria Stoilarenkóval (Strasbourg Egyetem) nézett szembe. Ágnes végig vezetve nyerte meg az első játékrészt (21–15), majd a másodikat kiélezett csatában elvesztette (22–24). A döntő szettben 11–10-nél még vezetetett a magyar lány, attól kezdve azonban nem igazán volt esélye a továbbjutásra (15–21). A női párosok mezőnyében Gonda Daniella és Kiss Dóra (Pécsi Tudományegyetem) kettőse a lengyel Zofia Tomczak, Karolina Wladzinska (Varsói Egyetem) páros ellen szoros küzdelemben maradt alul. A másik magyar duó, Kőrösi Ágnes, Szűcs-Tárkány Dóra (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem) a Sian Kelly, Miu Lin Ngan (Nottingham Egyetem) párossal mérkőzött, amelyen a britek érvényesítették a papírformát.

A lelátón ott volt a sportág legendája, a 42-szeres magyar bajnok, egykori olimpikon tollaslabdázó, Fórián Csilla, aki ezúttal lányának, Gonda Daniellának szurkolt, de pár szóval a szervezést is megdicsérte:

“Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a házigazdáknak a remek színvonalú rendezéshez – fogalmazott Fórián Csilla. – A Miskolci Egyetemen van a szállásunk, ahol nagyon tetszik, hogy minden – étkezési, edzési, utazási, kikapcsolódási lehetőség – együtt, egy helyen van. Daniella nagyon szeretett volna Miskolcon érem közelbe kerülni, mely ezúttal sajnos nem sikerült, mert egy kisebb hullámvölgyben van. Sok időt tölt technikai, taktikai elemek gyakorlásával, mely remélhetően hamarosan meghozza az eredményét.

Az öt kategória döntői július 19-én 10 órakor kezdőnek a DVTK Arénában, aki pedig online szeretné követni a finálékat, az EUSA (Európai Egyetemi Sportszövetség) YouTube-csatornáján teheti meg.

Szöveg: Janzsó Miklós, Szűcs István
Fotó: Press EUG 2024

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn