Népes MEFOB-mezőny a MATE Cross Run terep-akadályfutó versenyen

Két év kényszerszünet után ismét megküzdhettek az akadályokkal a legjobb egyetemi terep-akadályfutók Kaposváron. Bár a legnépesebb csapat a MATE-ról érkezett, a Pécsi Tudományegyetem négyfős váltója nyerte a csapatversenyt.

Olvasási idő: 2 perc

A koronavírus-járvány miatti két év kényszerszünet után nagy sikerrel bonyolította le a MATE Kaposvári Campusa idén új arculattal a MATE Cross Run és DogsCross terep-akadályfutó versenyt és egyetemi bajnokságot (MEFOB). A különböző kategóriákban 379-en teljesítették a bálapiramisokkal, vizes-sáros akadályokkal nehezített pályát. Az MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred és a Pannon Lovasakadémia társrendezőként működött közre a szervezésben, és két hétig építették a kiválóan előkészített pályát. Az idei verseny újdonsága volt, hogy hatalmas méretű mezőgazdasági gépeke, traktorokat is helyeztek el a nyomvonalon. Kellemes, napsütéses idő fogadta a próbázókat, délelőtt az egyéni férfi, a női és a gyermekfutamokra került sor, ezeken összesen 188-an startoltak. Délután a csapatkategóriák zajlottak 35 négyfős csapat részvételével, a programot a kutyás futam zárta 51 ebbel és gazdáikkal.

Az egyetemi bajnoki (MEFOB) kategóriákban a MATE-n kívül 7 magyarországi felsőoktatási intézmény indított összesen 69 hallgatót és oktatót, így az Eötvös Loránd Tudományegyetem, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, a Kodolányi János Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem, az Óbudai Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem. Bár a legtöbb hallgató (54) a MATE-t képviselte (közülük is 36-an a Kaposvári Campus hallgatói), az egyéni versenyekben egy-egy bronzérmet tudtak szerezni Szöllősi Dorina és Vlasits Marcell révén. Az aranyérmet a nőknél Papp Boróka (ÓE) nyakába akasztották, az ezüstöt pedig a PTE hallgatója Bischoff Sarah szerezte meg. A 4 km-es, 15 akadállyal nehezített pályát a férfiaknál Horváth András Csaba (ELTE-SEK) teljesítette a leggyorsabban, mögötte Litter Előd (PTE) ért be másodikként. Az oktatók mezőnyében ott volt Prof. dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora, dr. Bujdosó Zoltán, a gyöngyösi Károly Róbert Campus és Vörös Péter, a Kaposvári Campus főigazgatója is.

A csapatversenyen a PTE négy fős váltója zárt az élen, megelőzve az NKE futóit, míg harmadik helyre a MATE Kaposvári Campus Dupla Randi nevű kvartettje ért be.