Nyolc között a Miskolci Egyetem kosárlabdázói az Európai Egyetemi Játékokon

A parádés hétfőt csendesebb kedd követte: a PTE tollaslabda-csapata sikerrel vette az első helyosztót, így a 11. helyért játszhatnak. A TF futballistáinak azonban ez nem jött össze, ők a hetedik helyért meccseknek majd. Felemás volt a kosárlabdázók teljesítménye is: a Miskolci Egyetem férfi együttese bejutott a negyeddöntőben, a TF a 9-16. helyért játszhat.

Olvasási idő: 1,5 perc

Kedden mindössze egy sportágban, cselgáncsban osztottak érmeket.  A vegyes csapatversenyben a Szegedi Tudományegyetem képviselte a magyar színeket. Az első kört sikerrel vették a szegediek, ám a negyeddöntőben nagy küzdelemben vereséget szenvedtek a University of Strasbourg cselgáncsozóitól. A vigaszágon folytathatta az SZTE, ahol a Karlsruher Institut Für Technologie ellen szintén szoros csatában maradt alul, így végül a kilencedik helyen zárt.

Spanyol ellenféllel (University of Granada) kellett megküzdeni a TF-es futballistáknak az első helyosztón: Gálfi Zoltán góljával a magyar csapat került előnybe, ám Marinetto Moreno révén még az első félidőben egyenlítettek a spanyolok, majd Moreno a második félidőben is betalált, s ezzel a granadaiak nyerték a mérkőzést, és játszhatnak az ötödik helyért. A TF a Norwegian Economics School ellen szerezheti meg a hetedik helyet.

A tollaslabdázók csapatversenyében a PTE a 11. helyért játszhat szerdán, miután 3:2-re legyőzte a University of Lausanne-t. Ellenfele a lengyel Physical Education in Warsaw lesz.

A férfiak kosárlabdatornáján bejutott a legjobb nyolc közé a Miskolci Egyetem csapata, miután az utolsó csoportmérkőzésen fantasztikus utolsó negyedbeli játékának köszönhetően 61-60-ra legyőzte a University of Viennát, ezzel pedig a csoport második helyén végzett. Nem sikerült a bravúr a TF ötösének a török Beykent University ellen, így a kilencedik helyért játszhatnak majd. A nőknél második mérkőzését is elveszítette a Széchenyi István Egyetem csapata: a román University of Pitesti 74-60-ra győzte le a győri lányokat, akik szerdán a francia National Institute of Applied Sciences Lyon ellen szerezhetik meg első győzelmüket.

Szöveg: Janzsó Miklós