Őrült meccsen fordította meg a döntő mérkőzést a DE férfi futsalcsapata a MEFOB Feszten

A házigazda Debreceni Egyetem az utolsó két és fél percben gyűrte le a PTE-t a kispályás labdarúgó egyetemi bajnokság döntőjében. Az együttes edzője, Lente Lajos értékelését olvashatjátok.

Mint arról korábban beszámoltunk, a házigazda Debreceni Egyetem szerezte meg az első helyet a MEFOB Feszt keretében lebonyolított férfi futsal MEFOB-on. A hazaiak az elődöntőben sima, 5–1-es győzelmet arattak a tavalyi bajnok ELTE ellen, majd a döntőben a PTE-t múlták felül 3–1-re. A leírtak alapján úgy tűnhet, hogy könnyű dolguk volt a debrecenieknek.

„Talán annyira nem meglepő, hogy mi nyertük a MEFOB idei kiírását, hiszen számos NB I-es játékos erősítette a csapatot – kezdte az értékelést az egyetemi alakulat vezetőedzője, Lente Lajos. – Talán nem szerénytelenség azt állítanunk, hogy a négyes döntőbe jutott együttesek közül mi voltunk a legjobbak. Kissé meglepődtünk, hogy az ELTE nem mutatott különösebb ellenállást az elődöntőben, bár amennyire tudom, ez a csapatuk más volt, mint a tavalyi. Mi mindenesetre szemre tetszetősen játszottunk.”

A debreceniek a szombati döntőre is felszívták magukat, és 3–1-re megverték a PTE-t.

„Ez a meccs teljesen más volt, mint az ELTE elleni elődöntő. Az összecsapás előtt sokat beszélgettem a játékosokkal az öltözőben, és elmondtam nekik, jó lenne, ha mi rúgnánk az első gólt. Nem így történt, nekünk kellett szaladunk az eredmény után. Sokáig vezetett az ellenfél, nagyon jól védekezett, leszűkítette a területeket, ám az utolsó két és fél percben sikerült feltörnünk a védelmüket, és három gólt rúgtunk. Jobbak voltunk labdabirtoklásban, ráadásul a végén lehoztuk a kapusunkat, és öt a négy elleni játékot játszottunk, ami megzavarta ellenfelünket. Játékosaink óriási energiát mozgósítottak a hajrában annak ellenére, hogy az előző nap holtfáradtan jöttek le a pályáról.”

Lente Lajos megjegyezte: rendkívül hálás, hogy a DEAC, egész pontosan Elek Gergő elengedte a döntőre az NB I-es játékosait. Nem mellékesen: a MEFOB-bajnok debreceni csapat a tavalyi lódzi Európai Egyetemi Játékokon kovácsolódott össze, a társaság és az edző ott talált igazán egymásra.

Utólag megtudtuk, a négyes döntő előtt óriási volt a nyomás a csapaton, hiszen mindenki aranyérmet várt tőle. A vezetőedző úgy próbált ezen enyhíteni, hogy elmondta a fiúknak, milyen nagyszerű és emlékezetes dolog MEFOB-ot nyerni. Úgy tűnik, működött a módszer.

„A döntő meccs után mondták is a srácok, hogy igazam volt, mert ha erre az aranyéremre néznek, nemcsak én jutok majd eszükbe, hanem ez a felejthetetlen mérkőzés is. Mindannyian egyetértettek, hogy nem minden nap lehetnek részesei ilyen emlékezetes találkozónak.”

A történet tovább íródhat, hiszen a jövőben is Lencse Lajos irányítja az együttest. Nemcsak a 2024-es győri MEFOB-on, hanem a részben debreceni rendezésű Európai Egyetemi Játékokon (EEJ) kell minél jobb eredményt elérnie együttesével.

„A csapat gerince vélhetően nem változik az előttünk álló egy évben. Az EEJ azért más kávéház, mint a MEFOB. Tavaly láttuk, milyen erős ott a mezőny. A csapatok telis-tele voltak válogatott játékosokkal, kőkemény küzdelem folyt a pályán. Jövőre is szeretnénk megvédeni címünket a MEFOB-on, nem is lehet más a célunk, megvan rá az esélyünk.”

A férfi futsal MEFOB 2022/2023-as kiírásának végeredménye:

Férfiak

1. DE
  2. PTE
  3. ELTE Budapest
  4. BCE

Döntő:
DE–PTE 3–1

A 3. helyért:
ELTE Budapest–BCE 3–3, 5–3 (hosszabbítás után)

Fotó: MEFS